1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Valószínűleg már unja a táp ízét. A kutyák szívesebben eszik a tápot, ha van rajta valamilyen "feltét". Próbáld ki, hogy egy kis levessel felöntöd (akár leveskockával vagy vegetával ízesített víz is jó, de csak keveset tegyél bele, ne legyen túl fűszeres!). Tehetsz a tápra kefírt, natúr joghurtot, ezeket akár vízzel fel is higíthatod és úgy öntsd a tápra. (Tejet NE!) Májkrém is jó ötlet lehet, mint feltét. A nedves táp alatt, gondolom, a kutyakonzervet érted. Egy kevés konzerv-eledel is jól feldobja a száraztáp egyhangúságát. A Pedigree-nél léteznek jobb minőségű tápok is, amelyek ugyan drágábbak, de kevesebb kell belőlük egyszerre, épp azért, mert magasabb arányban tartalmaznak hasznos tápanyagokat. Ezeket prémium tápoknak hívják, és normál élelmiszerboltban nem lehet őket kapni, csak kutyaeledel boltokban és webáruházakban. Ezeknek az illata is finomabb, ezért a kutyák jobban is szeretik őket.
Szerintem azok a hangyák inkább bolhák lehetnek! És a súlyos bolhásság akár más betegségekkel is összefüggésben lehet. Mindenképpen meg kellene fogni és mielőbb állatorvoshoz vinni!
A kutyával a kölyök korában maradt el a játékos ösztön és hajlam fejlesztése. Ennek pótlása egyre később, sajnos egyre nehezebb. Amennyiben a hang ingerek félelmet váltanak ki nála, akkor az ezekkel tett próbálkozások további ellenszenvet alakítottak ki nála. Először ezt a félelmét kell tudni megszüntetni Valószínűleg más kutyák társasága, vagy valamilyen finom falattal történő motiváció tud segíteni.
Az ilyen típusú járásnak valóban sokféle oka lehet, alkati, genetikai problémák is, de lehet, hogy csak rossz szokás következménye. Orthopédiában jártas szakember felkeresését javasolnám, aki megfelelő vizsgálatokkal viszonylag pontos véleményt tud majd mondani.
A kizárólagos veseetetés előbb-utóbb hiánybetegséghez vezethet. Sertésvese nyersen etetése pedig magában hordozza az Aujeszky-féle betegség veszélyét, ami a húsevőkre nézve halálos megbetegedés. Ezért - ha már vese - legalább marhavesét egyen, de a legjobb lenne rászoktatni valamilyen más "alutasakos" és száraz tápra is. Ma már igen nagy a kínálat, bizonyára lesz olyan típus, amit hajlandó lesz fogyasztani. Ha házi ill. vegyes koszton tartják, akkor szükség lesz táplálékkiegészítők adására is, ami tisztán vese etetés esetén fokozottan érvényes. A macskák táplálásával kapcsolatban ajánlott irodalom: Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a macskám? című könyve.