1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
3 hónapos kiscica már eheti a felnőtt macska étrendjét, leszámítva a csontot,naponta 3-4 alkalommal főétkezésként, mellette adható tejtermék, tehéntúró, olajos hal és felvágottak. Ha a házi koszt nem megoldható a cica korának megfelelő száraz, vagy nedves tápok etetése javasolt.
Lehet, hogy kankutyája tapasztalatlan. Nem írja volt-e korábban fedezése, esetleg a pénisz kiöltése lehet neki fájdalmas. Tudni kellene, hogy a szuka a ciklus melyik pontján van.
Nem igaz, hogy a mopszok nem tudnak természetes úton szülni, sok mopszot ismerek, akinél nem volt szükség császármetszésre. mindazonáltal császármetszésre is kerülhet sor, ennek nem feltétlenül oka a kölykök mérete, egyéb tényezők miatt is sor kerülhet erre a beavatkozásra.
Általában sikeresen össze lehet szoktatni őket,csak sok-sok türelem kell hozzá.
Mivel a fajtát elsősorban díszes farktollazatáért tenyésztik, így az olyan küllemi jegyek, mint forma, testméret fontosabb szempont a tenyésztésükben, mint a szín. Vagyis, akár vérfrissítés során, akár a felmenők vegyes színű állományban tartását követően öröklődhettek olyan recesszív gének, melyek más színű utódokat eredményeznek, mint a szülők. Csak példának. Mi a hosszúfarkú díszbaromfik közül a yokohamát tenyésztjük, amelynek az onagadorival ellentétben csak két színváltozata létezik. Bár a fehér még viszonylag új szín, mégis rendszeresen felbukkan két un. vörös-nyerges párosításában, akkor is, ha több generáción keresztül kimaradt a felmenők közül.