1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Sajnos a leírt tünetek valóban valamelyik macskavírusos betegségre utalnak, ezek elkülönítő kórjelzése nagyon nehéz és költséges, valamint a terápia sem igazán különbözik a betegség fajtájától. Mindegyik lényege a társfertőzések letörése (antibiotikum) és az általános tünetek, valamint az ellenállóképesség javítása. A végbélnyíláson valószínűleg egy kisfokú nyálkahártya-előesés (aranyér) indult meg a krónikus hasmenéstől.
Igen, lehet. Létezik külön a törpe fajtáknak (spicc, schnauzer, uszkár) kialakított pálya, és ezen rendezik a versenyeket is. Keresse a Nagyiccei Kutyaiskolát és László Istvánt, vagy a Népszigeti Kutyasulit (www.kutyasuli.hu).
Igen, az említett elváltozás valószínűleg köldöksérv. A fialásnak nem lehet akadálya, bár kisebb műtéttel az elváltozás könnyen orvosolható.
Megfelelőnek tűnik ez a hőmérséklet, de figyelni kell azért, nehogy egy rosszul szellőző terráriumba kerüljön, ahol esetleg hőgutát kaphat. Általánosságban elmondható, hogy sokkal veszélyesebbek a hirtelen hőmérsékletváltozások, mint egy állandó, esetleg szélsőségesnek tűnő hőmérséklet.
A patkányok (így a csuklyásak is) éjszakai életet élő állatok. De gondolom, erről kellőképpen tájékozódott, mielőtt megvette volna az állatot. Mindenkit szinte mindenhez hozzá lehet szoktatni, idomítással még egy oroszlánt is rá lehet venni arra, hogy a tüzes karikán átugráljon. Azonban a felelős állattartáshoz az is hozzátartozik, hogy figyelembe vesszük és elfogadjuk kis kedvencünk ösztönös megnyilvánulásait. Mivel a patkányok társas lények, jó lenne mellé egy azonos nemű társról is gondoskodni. Minek fürösztené? Ha nem beteg, tisztálkodik ő magától is.