1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
A fogíny gyulladása ilyen esetekben még a fogkő miatt van, ami az eltávolítás után legtöbbször magától javulni szokott. Ha mégsem így lenne (kb. 7-10 nap után), akkor javaslom mutassa meg újra az állatorvosnak, mert az idülf fogínygyulladás a fogkő mellett még más bajok miatt is kialakulhat, és ez egészen más kezelést igényelhet. De az újabb vizsgálat arra is jó alkalom lehet, hogy ha nincs is más baj, megbeszéljék, hogy milyen száj (íny)ápoló szereket használhatnak.
A hörcsögök karmát célszerű havonta ellenőrizni és vágni, mert a forgácson, ketrecben nem kopnak úgy, mint vadon élő társainál. A világos színezetű lábaknál jól látható a karomban meghúzódó ér, ezt figyelembe véve elkerülhető ennek megsértése. A karom hegyéből annyit vágjunk le, hogy ne sértsük az eret. A sötét színűeknél az ér nem látható, ezért gyakrabban kell vágni, kevesebbet. Ha baleset folytán kissé belevágunk az érbe, fertőtlenítsük le a helyet (nem kell megijedni, a vérzés el fog állni). Ha az ön számára a karomvágás bonyolult művelet, forduljon állatorvoshoz. A hosszabb karom befelé fordul, s akár kellemetlenséget, járási nehézséget, fájdalmat is okozhat, valamint vakarózáskor megsértheti a bőrét.
Mutasd meg egy másik állatorvosnak, mert az eddigi kezelés valószínűleg eredménytelen volt vagy túl hamar lett abbahagyva. Így távolból, vizsgálat nélkül nem tudjuk sajnos megmondani, hogy mi a baja és milyen kezelést igényel.
Tücsök, szöcske, sáska, lisztkukac, gyászbogár lárva, rózsabogár lárva, ritkán a vérmesebb példányok szopós egeret is elfogyasztanak. Minden madagaszkári nappali gekkó jó közérzetének fenntartásához növényi eledel bevitele szükséges. Ajánlott minden héten legalább egyszer megkínálni őket kedvenc csemegéjükkel, amely az alábbiak szerint készítendő el: banánból készítsünk pépet, aztán vele megegyező mennyiségű mézzel keverjünk össze. Ezt a fajta táplálékot mindig egy adott helyen lévő edénykébe tálaljuk. Arról sem szabad megfeledkeznünk, hogy állataink szervezete megfelelő mennyiségű vitamin és ásványi anyaghoz jusson. Ajánlott minden ízeltlábú eledelt az úgynevezett "Korvimin ZVT + Reptil" porkeverékben meghempergetni. Ezt a típusú táplálék kiegészítőt ajánlott állatpatikákból beszerezni, mivel az ilyen helyek megfelelően tárolják és szállítják a termékeiket. Annyit adjunk neki, emennyit pár perc alatt meg tud enni, nem eszik többet, mint amennyire szüksége van.
A macskáját minden bizonnyal komoly sérülés érte, és valószínűleg el van törve a lába, esetleg akár a csípője is. Én az Ön helyében ezzel nem várnék a hétvégéig, mert lehet, hogy akkor már nem lehet rajta segíteni. Próbálja meg megoldani, hogy már holnap elvihesse orvoshoz!