1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
A hányás, hasmenés, étvágytalanság számos betegségre utalhat egy kiscicánál. Vírusok és paraziták is jelen lehetnek szervezetében. Mielőbb meg kellene mutatni a cicát egy állatorvosnak!
A leírás és a kérdés feltevése is elég általános, így csak általánosságban lehet rá válaszolni. A megadott méretű terráriumban többféle kistestű hüllő is tartható, például szkinkek, gekkók. Hüllők mellett különféle ízeltlábúak (madárpók, skorpió) esetleg puhatestűek (pl. achátcsiga) is szóba jönnek. Javaslom megfelelő szakkönyvek illetve az internet böngészését.
Itt lenne az ideje egy szemész specialistát felkeresni, mielőtt az állat teljesen megvakul.
A csahos lecsendesítésének első lépése, hogy rájöjjünk: miért csap egyáltalán ekkora zenebonát? A kutyák végső soron bármilyen ok miatt ugathatnak. Ugatnak, ha izgatottak vagy ha egyedül érzik magukat. Ugatnak, hogy felhívják magukra a figyelmet vagy ha betolakodó idegenre akarnak figyelmeztetni. Néha egész egyszerűen jókedvükben ugatnak.
A kecskepapagájok 8 évesen már igen öregnek számítanak. Meg lehet próbálni egy antibiotikumos kenőccsel (pl. Tetran) való kezelést. Ha gyulladás van a "csomó" alatt, akkor a kezelés hatására rövidesen látható lesz az eredmény. Ha egyedül tartott szobamadár, akkor az atkafertőzésnek kicsi az esélye (kezelése pl. Ivermectin-nel). Amennyiben sejtburjánzás, úgy az antibiotikumra nem fog reagálni. Állatorvosnak kellene megmutatni és ő dönti el, hogy műtéttel eltávolítható-e, illetve egyáltalán el kell-e távolítani.