1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Sajnos elfelejtette megírni, hogy a kutyusa kan vagy szuka. Ha kan kutya, a szóba jöhető betegségek: prosztata megnagyobbodás, prosztata gyulladás, vérömléses húgyhólyag-gyulladás, esetleg véralvadási zavarok. Ha szuka kutya, húgyhólyag-gyulladás, húgykövesség, véralvadási zavarok. Bármilyen ivarú kutyáról van szó, a vérvizsgálatot elengedhetetlennek tartom, valamin a hasi ultrahang vizsgálatot is annak érdekében, hogy meg tudjuk állapítani a vérvizelés valódi okát. Ahhoz, hogy érdemben tudjak segíteni, sokkal több információ kellene a véres vizeleten kívül a kutya általános állapotáról is. Mindenképpen a fentiekben felsorolt belgyógyászati és laborvizsgálatok elvégeztetését javaslom a kutyusán.
Elsősorban valamilyen szervi elváltozásra lehet gyanakodni. Természetesen az életkorral járó változás vagy a cica környzetében a tartási körülményekben végbemenő változás is kiváltó oka lehet a viselkedés megváltozásának.
Az egyedül maradásra történő szoktatást valóban érdemes apró lépésekben, fokozatosan végezni. A határozott értékekkel való példák (pld. 10 perc) nem vall szakszerűségre, mert szinte kutyánként különböző lehet az ingerküszöb. Egyedül maradási probléma (szeparációs félelem) kialakulását a legjobb - megelőzni, de ha már a tünetek erre utalnak, akkor csak is több módszer együttes hatásával lehet eredményt elérni: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Látatlanul nagyon nehéz véleményt mondani. Mindazonáltal, valószínűnek tűnik, hogy nem a német juhásszal történt "affér" nyomán alakultak ki a tünetek. Nincs kizárva, hogy gennyes bőrgyulladásos folyamatról van szó. Ilyenkor pattanásszerű gennygócok jelenthetnek meg a bőrön, körülöttük piros udvarral. Persze a leírtakhoz hasonló tünetek lehetnek akár bolhacsípés következményei is. Ugyancsak hasonló tüneteket okozhat a szőrrel ritkábban fedett területeken pl. a fenyőtűk szúrása, vagy más egyéb kontakt irritáció. Amennyiben az állat általános állapota, kedve, étvágya jó, amíg állatorvosnak meg tudják mutatni (mielőbb ajánlott), a foltok Betadine oldatos ecsetelése nem fog ártani. Ezzel egyidejűleg nem árt átnézni az állat szőrzetét bolhát keresve.
Igen. Forduljanak mihamarabb állatorvoshoz. Lehet pld. hüvelygyulladás vagy akár egy gennyes méhgyulladás is.