1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Nem természetes tápláléka ez a hörcsögnek, ezért ne adjon neki!
Mindenekelőtt nem ártana egy alapos állatorvosi vizsgálat. Ebben a korban már sok-sok olyan dolog lehet a háttérben, amelyek emésztési problémákhoz, hasmenéshez vezethetnek. A vizsgálatot mindenképpen kiegészíteném egy általános vérvizsgálattal, a székletminta laboratóriumi vizsgálatával. A 10 éves (és idősebb) kutyák minden további nélkül tüzelhetnek (ez normális). A tüzelés hosszas kimaradása, illetve az egy hónapon belüli ismételt tüzelésnek látszó jelek azonban szaporodásbiológiai vizsgálatot is szükségessé tesznek. Ezt egy ultrahang vizsgálattal kezdeném (a vérvizsgálat mellett). Az eredmények birtokában lehet továbblépni.
A szállítás okozta stressz okozhat hasonló tüneteket, de a tollhullás, vakaródzás oka lehet az is, hogy meleg szobába került, és ettől némileg vedleni kezdett. A kalitka a lakás egy kevéssé forgalmas, huzatmentes pontján legyen elhelyezve, a lámpa alatti hőmérséklet ne haladja meg a 35-38 fokot, és legyen lehetősége a madárnak az infra fénye elől félrehúzódni. A kamilla enyhíti a megfázásos tüneteket, a vitaminok túladagolását kerülje. Amennyiben romlik a nimfa étvágya, széklete vízszerűvé válik, úgy fel kell keresni az állatorvost antibiotikum kezelés céljából. Az újonnan beszerzett madarakon mindig fontos elvégeztetni egy prevenciós élősködőmentesítést.
Senkinek nincs korcs kutyája, hacsak nem születési rendellenességgel jött a világra. Minden fogalmat elmagyarázunk. Kedves Saci! Kérem, olvassa el a kapcsolódó cikkeket, ezekből fény derül a válaszra!
Sajnos elég valószínű, hogy elpusztult az állat. A téli álmot alvó vízi teknősök az iszapban szoktak lenni, nem a vízfelszínen. A téli álmot alvó teknősök is vesznek levegőt, csak ritkábban, percenként kb. 2-6-szor. A lábaknál látszódik legjobban, hogy levegőt vesz a teknős, ebből lehet megállapítani, hogy él-e még.