1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Erre ne lehet biztosat mondani. Meg lehet próbálni, felügyelet mellett, rövid időre összeengedni őket, de eleinte semmi esetre sem szabad magukra hagyni a höriket.
"Gyorsan"? Ha visszakérdezek, hogy: "mihez képest gyorsan?" akkor feltételezem felismerhető a kérdésben lévő információhiány miatti megválaszolhatatlanság. :) Alapvetően, ha halaink kopoltyúmozgása huzamosabb ideig gyorsabb a megszokottnál az stresszre, alacsony oxigénszintre, vagy valamilyen betegségre utalhat.
Kedves Bíborka! Pontos információ az ovuláció és a fedezés időpontjáról nem áll rendelkezésre, ezért a biztonság kedvéért a 25. nap körül érdemes lenne ultrahangvizsgálatot végeztetni: amennyiben a nem kívánt vemhesség fennáll, még van lehetőség a gyógyszeres beavatkozásra.
Azt kérdezi, mit? Szerintem egyet tehet, de azt minél előbb: vigye állatorvoshoz a kutyáját! A leírtak alapján szinte 100%, hogy lázas, de ennek számtalan oka lehet, köztük egy sor olyan is, aminek semmi köze nincs a hóhoz és a télhez. Miután fiatal állatról van szó, még a fertőző vírusos betegségek is bőven lehetségesek.
A leírtak alapján kötőhártya gyulladása van, mi megbízhatóbban gyógyítható megfelelő állatorvosi kontroll mellett.