1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Valószínű, hogy csak a "bajuszkák" normális cserélődéséről van szó! Ebben az esetben hamarosan visszanőnek a helyükre anélkül, hogy bármit tenni kellene. Ha ez mégsem történne meg, akkor hasznos lenne megmutatni állatorvosnak.
Egy társ természetesen jó megoldás! Ha szép fokozatosan összeszoktatják őket, biztos nem fog többet unatkozni! Unalom ellen nagyon fontos még a minél nagyobb méretű kalitka, gyakori röptetés a szobában, sok játék, rágcsálnivaló és a nagyon sok foglalkozás kedvencünkkel!
Nem myxomatosisa van, hiszen annak más tünetei lennének. Nyulaknál nagyon gyakori azonban a különböző okokra visszavezethető emésztőrendszeri megbetegedés (bélgyulladás, puffadásos kórképek - ez például túl sok zöldtakarmány etetésekor fordulhat elő!), ami súlyos következményekkel, akár elhullással is járhat! Éppen ezért minél hamarabb állatorvoshoz kellene vinni a nyuszit, mert megfelelő kezeléssel gyógyítható lehet a betegsége.
A herpeszvírus tipikusan a gyenge immunrendszerű vagy beteg immunrendszerű macskákban okoz ilyen tartós betegséget. A hátterét kell tehát felderíteni, illetve próbálni kezelni a betegségnek. Általában a macskák jelentős hányada leukózissal vagy macska AIDS-szel fertőzőtt, ezek legyengítik az immunrendszert és így krónikus betegségek alakulhatnak ki. Ezeka betegségek vérteszttel diagnosztizálhatók. Gyógykezelésük nem lehetséges, de legalább megvan a magyarázat a makacs szemfolyamatra. Az immunrendszer erősitésére jó hatású lehet az IMMUNOVET por, mely állatpatikákban kapható, és nekem jó tapasztalataim vannak vele.
A kutyának valószínűleg táplálékallergiája van! Huzamosabb ideig kell ún. hypoallergén tápokat adni neki. Ezek ugyanolyan táplálóak, csak kezelt fehérjéket tartalmaznak, melyeket könnyebb emészteni. Más kutya is eheti, csak kicsit drágák ahhoz, hogy ok nélkül etessük. Javasolt márkák: EUKANUBA LAMB and RICE, ACANA LAMB and RICE, EUKANUBA Intestinal Puppy Veteriner Diet. Talán ez utóbbi a legjobb. De ne felejtsük, hogy a féregtelenítést, illetve a bélsár bakteriológiai vizsgálatát is el kell azért végeztetni! Ez utóbbi állatorvosi feladat! Ha nem történt ilyen, keresse fel újból a kollégát.