1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Az idősebb kutyát is kb. ugyanazzal a módszerrel lehet szobatisztaságra nevelni mint a kölyök kutyát. Néha könnyebben kivitelezhető, de ez nem szabály! Az ivartalanításnak abból a szempontból van jelentősége, hogy így hajlamosabb az un. ´jelölő vizelés´ re. Az ivartalanítással ez jelentősen enyhíthető. A rongálásra hajlamos viselkedés ellen összetett módszerekkel lehet tréningezni.
Meg lehet próbálni nagyobb helyen tartani a teknősöket. Ha még egy teknőst betennének, attól biztosan nem múlna el az agresszivitása. A fajkülönbség nem szokott ilyet okozni. A hímek szoktak agresszívek lenni, de ilyen fiatal korban ez ritka. Ha semmi sem segít, az agresszív teknőst külön kell tartani, mert valóban okozhat akár súlyos sérülést is a többi teknősnek.
Nagyobb az esélye, hogy ismét a teraszon fészkeljenek, ha hagyja a régi fészket a helyén. Ha jól látom, a képeken egy házi rozsdafarkú tojó, illetve csimotái vannak. A fajta beazonosítás hímek esetén egyértelműbb, mivel a kerti rozsdafarkú hím mell színezete rozsdavörös, míg a házi rozsdafarkúé fekete, az idősebb példányok szárnyán jól látható fehér folt van.
Közvetlen egymás mellet nem javasolt tartani a teknőst és a macskát, egy lakásban azonban megférnek. Ha lehetséges, felügyelet nélkül nem szabad egy helyiségben hagyni őket. Legfontosabb szempont, hogy a macska sehogyan se férjen a teknőshöz. Mindenképp le kell fedni az akváriumot, vagy egyéb módon "macskabiztossá" kell tenni, ellenkező esetben a macska esetleg elkaphatja a teknőst. Szerencsétlen esetben előfordulhat, hogy a macska jelenléte folyamatos stresszt okoz a teknős számára. Ilyenkor a teljes elkülönítés, esetleg az akvárium letakarása a megoldás.
Javaslom, hogy vigyék állatorvoshoz a kutyát. A haspuffadást számos dolog okozhatja, többek között férgesség, ezért célszerű lenne féregteleníteni. Azonban látatlanban nem tudok pontos diagnózist felállítani, ezért kellene minél hamarabb orvoshoz fordulni, mert komolyabb is lehet a probléma okozója.