1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Szerintem mire megkapja a válaszomat, lesz széklete... Ha még egy-két nap múlva (hétfő) sincsen - annak ellenére, hogy eszik rendesen -, keressen fel egy állatorvos kollegát!
Rosszul tette, hogy belenyomta az orrát! Vagy kutyapelenkára, vagy szobatisztaságra kell szoktatni. Rosszul tette, hogy ráütött, ezzel többet ártott, mint használt! Egyéb vonatkozásban, ha elküldi e-mail címét akkor el tudom küldeni az ebben a témában megjelent korábbi írásomat.
Kedves Gazdi ! Sajnos nem tudom mennyi idős a kutya és mióta vesztette el a szobatisztaságát, valamint egyéb klinikai tünetekről sem kaptam felvilágosítást. A leírtak alapján feltehetően nem magatartás zavarról van szó, mert a vizelet büdös, ez azt jelenti hogy koncentrált, ezért elő lépésben vér és vizelet vizsgálat javasolt és csak ennek negativitása esetén lehet pszichiátriai problémára gondolni. A vizsgálati eredmények és a klinikai tünetek ismeretében lehet csak diagnózist felállítani. De ez semmiképpen nem normális viselkedés, hanem klinikai tünet. Üdvözlettel Kiss Gabriella.
A tavaszi időszakban sűrűbben lehet torzsalkodás a papagáj párok közt, akár van fészek a volierben, akár nincs. Ha elegendő nagyságú a röpde, akkor hullámosokkal tarthatók, nimfák, laposfarkú papagájok (pl. rozellafélék), polytelisek (rendszeres röpde takarítás mellett, mivel a hullámosok púderpora szemgyulladást válthat ki náluk). Az agapornisok (törpepapagájok) más fajtákkal nem tarthatók együtt, mivel meglehetősen agresszív madarak és erős csőrük könnyen ejt halálos sérüléseket..
Kedves Gazdi. A leírása alapján nagyon komoly központi idegrendszerű elváltozás állhat a klinikai kép hátterében. A leírása alapján feltehetően stroke (agyvérzés vagy agyi infarktus van a tünetek hátterében) ennek látja a maradványtüneteit. Ilyen irányú, nagyon komoly belgyógyászati és neurológiai kivizsgálást követően intenzív terápiában kellene részesíteni mert idős korban a stroke többször is ismétlődhet. Üdvözlettel Kiss Gabriella.