1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Mindenképpen további vizsgálatokat javaslok. Befogadott (mentett) kutyák esetében olyan betegségekkel is kell számolni (pl. szopornyica), melyekkel manapság már igen ritkán találkozhatunk. Erősen javallott a székletvizsgálat, vérvizsgálat. A továbbiak a vizsgálatok eredményétől függenek.
Vigye vissza a műtétet végző állatorvoshoz, feltétlenül mutassa meg neki a sebet!
Nos, nagyon sok akvarisztikai gyártó csinál vízelőkészítőt. Leginkább az árat, és hogy hány ml kell X liter vízre, mert nagyon eltérések lehetnek. Pl. 10ml 30l vízre vagy 5ml 200l vízre két általam is használt terméket vettem például. Olyat vegyél ami a közeledben elérhető, és jó áron van. Pl. Easy life FFM, Seachem Prime vagy Tetra, ADA chlor off, a teljesség igénye nélkül. A működés közbeni adagolást nem értem, de vízcserénél ajánlott használni. Neked kell döntened. ;)
Rutintalan lehet, vagy a párja nem vesz részt a költésben. A nimfák esetén a hím is besegít a kotlásban, de főként csak a nappali időszakokban váltja le a tojót.
Ásványi anyag hiány, vagy a kiválasztásban résztvevő szervek működési zavara okoz ilyen tünetet. Kalcium és foszfor tartalmú ásványi anyagot adjon egy külön tálban, vagy azzal szórja fel az altalajt (ha nem rácson van)