1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Ez egy relatív gyakori "probléma" kölyökállatoknál. Leszoktatni, az Ön által említett nevelés, rászólás az egyetlen megoldás. Max. egy-két hónap és elmúlik ez a rossz szokás... :)
Feltehetően a probléma nagyobb fájdalmat és kellemetlenséget jelent nap mint nap kutyájuk számára, mint amivel az altatás és a műtét járna. Megfelelő műtét előtti vizsgálatokkal, megfelelő altatási és fájdalomcsillapítási protokollokkal kutyusuk biztonságosan altatható, és fájdalma nagyban csökkenthető. Amennyiben állatorvosukban megbíznak, és ő azt ajánlotta, hogy műteni kell a kutyát, feltétlenül hallgassanak Rá!
A macskák rendkívül érzékenyek a különböző vegyszerekre, főleg a rovarirtó készítményekre. Komoly elhullással járó mérgezést tudnak okozni, ide tartozik a Chemotox is. Természetesen ha otthon van a macska és a betévedt csótány miatt Chemotoxot használ, csak akkor válik mérgezővé, ha a macska felnyalja azt, egyébként nem. Úgyhogy nyugodtan jöhet a macska. De óvatosan!
Az állatoknak adható fogamzásgátló készítmények sokkal veszélyesebbek, mint amiket az emberek használnak. Akár egyszeri használatuk esetén is komoly mellékhatások lehetnek. Ezek közül leggyakoribb a gennyes méhgyulladás, de növelik az emlődaganat kialakulásának esélyét is.Minél többször/tovább alkalmazzuk őket, a mellékhatás kialakulása annál valószínűbb. Ezen komoly lehetséges mellékhatások miatt,személy szerint, nem javaslom használatukat. A műtéti ivartalanítás sokkal veszélytelenebb, és végleges megoldást biztosít. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
A párban tartott papagájok kevésbé kötődnek a gazdájukhoz. Hogy mennyire távolodik el a hullámos tojó, az a ragaszkodásának mértékétől is függ. A szelíd madár mellett az újonnan érkező is gyorsabban szelídül.