1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
A hányás sokféle betegség, probléma következménye lehet. Előfordulhat, hogy a cica csak a lenyalt szőrtől szabadul meg ilyenformán, ám az is lehet, hogy komolyabb a probléma. A gyakran jelentkező hányással mindenképpen érdemes állatorvoshoz fordulni. Úgy gondoljuk, kicsi a valószínűsége, hogy a szőr megritkulása a hányással nincs összefüggésben. Ennek egyik leggyakoribb oka a külső élősdiekkel való fertőzöttség. Üdvözlettel a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A kalitkában felnőtt papagájok akár teljesen elveszíthetik röpképességüket. Ez nem tényleges betegség, csak mivel nincs szükségük erre a képességükre, így a repüléshez használandó izmaik fejletlenek. Legyen lehetőségük állandó ásványi anyag utánpótlás felvételére. Ezt lehet külön tálban is felkínálni, de megfelel a természetes szépia is. Csak megjegyzem, hogy a képen valóban fiúnak és lánynak (illetve hímnek és tojónak) látszanak a papagájok, de mintha a fehér-tarka lenne a fiú és a szürke a lány. Persze lehet, hogy a gyenge felbontású, rossz fényviszonyok közt készült fénykép miatt tűnik így.
Az Ön által leírt tünetek akár a belső szemnyomás fokozódásából, akár belső generális szervi megbetegedésből adódhatnak. Ezek alapján, mind a gyógykezelés, mind a várható eredmény nagyon sok mindentől függ. További részletes vizsgálatra lenne szükség. Beszélje meg orvosával a várható eredményeket és a költségeket.
A lakásban tartott papagájok vedlése egész éveben folyamatos, legfeljebb az intenzitása változó. Olyan, hogy tollhullás elleni táp nem létezik, valószínű, hogy vedlést elősegítő eleségre gondol. Általában a sok "E" vitamint tartalmazó kendermagot áztatják be multivitamin és ásványi anyag készítménybe, ami segíti az új tollazat gyorsabb váltását. Azt, hogy többet "csipog" a madár, mint a téli időszakban, valóban okozhatják a hormonok, vagyis párosodna.
A Spot On készítmények és a Nyakörvek a leghatásosabbak. Az előbbiek (Frontline, Prac-tic, Advantix, ExSpot stb.) hatása általában egy hónapig, az utóbbiaké (Scalibor, Kiltix stb.) fél évig tart. A kereskedelemben többféle kapható, az ár helyenként igen eltérő lehet. Szerintem keressen fel egy állatorvost vagy egy állatpatikát, ahol meg tudja nézni ezeket a termékeket.