1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Kedves Gyöngyi! Rendszeres vízcsere és megfelelő táplálék szükséges. Gömbakváriumban már nem lehet aranyhalat tartani. További tartási információkért keresse a legközelebbi kisállatkereskedést! Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
A lesoványodás, has megnagyobbodás akár FIP (fertőző hashártyagyulladás) miatt is kialakulhat. A vérfogyottság a leukózis (FLV) tünete is lehet. A két betegség akár egyszerre is jelentkezhet egy állaton. Mindenekelőtt állatorvosi vizsgálatra lenne szükség. Ma már gyorstesztek vannak a már említett betegségek megállapítására. Sajnos mindkét betegség gyógyíthatatlan. De hátha nem ezekről van szó. Ennek eldöntéséhez azonban állatorvosi vizsgálat kell. Nem árt tudni, hogy aki hetekig nem kezelteti beteg állatát, az vét az állatvédelmi törvény előírásai ellen.
Javasolnám, hogy keressenek fel egy állatorvos kollegát! Szükség lenne egy kivizsgálásra.
Szia Én csak kutyakozmetikus vagyok, ebben a kérdésben nem tudok és a nyuktatókkal való rossz tapasztalataim alapján nem is szertnék segíteni. A legjobb ha ebben a kérdésben megkérdezed az állatorvosotokat!
Külső élősködők ellen, hosszú hatóidejük miatt legjobbak a spot on készítmények. Például az Ivermectin spot on. Igen kiadós, egy gerle hátára egy csepp elegendő.