1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Állatkereskedésben lehet különböző vízinövényeket vásárolni. Vannak a víz tetején úszó fajok, és olyanok is, amelyeket az iszapba kell ültetni. Attól is függ, mekkora lesz az akvárium, hogy mi fér el. Mérgező növényeket tilos betenni.
Kedves Gazdi! Rendkívül jó eredmény lehet elérni, az advantix nevű cseppel. A tubus tartalmát a két fülre el kell osztani, úgy, hogy a seb mellé keni fel. A sebet bármilyen sebolajjal pedig le kell kezelni. Kérem érdeklődjön állatorvosánál.
A vérzés jöhetett a méhcsonkból is, ezt a vizsgálatot végző állatorvosnak kellett látnia. Amennyiben pedig ez a diagnózis, akkor újra fel kell tárni a hasüreget, és meg kell keresni a vérzés forrását. Vírusfertőzés nem okoz ilyen nagymértékű hüvelyi vérzést.
Sok mindentől lehet problémája a szemnek (lehet egy hegesedés), pl-ul mechanikai sérülés is okozhatja a problémát Ha rosszabbul lesz vagy zavarja a kutyát akkor lehet szakorvoshoz vinni
Kedves Sára! Kapjanak kicsit ritkábban, de többet enni. Az ékszerteknősök 2-3 hétig gond nélkül bírják evés nélkül. Ezután éhesebbek lesznek, és biztosan meg fogják enni, amit kapnak. Az ékszerteknősök táplálékának min. 90%-át egész (csontos) kishalak alkossák, ezen kívül pedig kaphatnak vízinövényeket, vízicsigákat.