1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
A leírt eleségekből akár naponta is etethet. Lágyeleségből, kávéskanálnyit, zöldeleségből pár fűszál, vagy egy-két pitypang levélnyi mennyiséget, csíráztatott gabonából teáskanálnyit. Amikor már elég erős a hullámos fióka (kb. 2 hónapos), akkor elég hetente 1-2 alkalommal lágyeleséggel etetni.
Javaslom forduljon személyesen állatorvoshoz, lehet rüh, fertőzés, allergia, stb.
Gyakran előforduló probléma különféle gyíkok és leopárd gekkók esetében is, hogy a vedlés nem tökéletes és egyes testrészekről nem válik le a régi bőr. Ezek leggyakoribb helye a lábvégek / lábujjak illetve a farok vége. Ilyen esetben minél hamarabb érdemes a régi bőrt, megfelelő puhítás után, eltávolítani. Ennek hiányában a több rétegben visszamaradó bőr rászárad az alatta lévő területre és annak az elhalását is okozhatja. A rászáradt bőr felpuhítására gyakori permetezés, vízben áztatás megfelelő, majd ezt követően finom csipesszel kell eltávolítani a régi bőrdarabot. Figyelemmel kell lenni azonban arra, hogy az erősen rászáradt bőr nehezen jön le és erőszakos próbálgatással könnyen megsérülhetnek az alatta lévő szövetek.
Rakhat tojásokat a nőstény teknős akkor is, ha egyedül van. Normális esetben a teknősök könnyen le tudják rakni a tojásokat, több napon át tartó étvágytalanság nem jellemző. Ha nem sikerül lerakni teknősének a tojásokat, állatorvoshoz kell vinni! A békák nem zavarják.
Nagyon kicsi ez az akvárium méret. Nem írta, hogy pontosan mekkorák a teknősök, ezért nem tudom megmondani, meddig jó ez a méret, de legfeljebb néhány hónapig. Egy pár kifejlett ékszerteknősnek minimum 120x60 cm alapterületű, 60 cm magas akvárium szükséges.