1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Az ékszerteknősök jól hallanak. Zenét akkor lehet mellettük hallgatni, ha az nem túl hangos.
Kedves Kérdező! Nem, nem feltétlenül normális. Normálisan tavasszal és összel kellene tüzelni, átlagosan 3 hét az ún. "tüzelés" hossza és jellegzetes tüneteket tapasztalunk az egyes szakaszokban. Ha ezek nem jelentkeznek, az többféle kiváltó ok következménye lehet. A pajzsmirigy alulműködése nagyon gyakori ok-legalább ezt ellenőriztetni kellene, valamint az egyéb szervi problémákat feltárni egy vérvizsgálattal.
A leírtak alapján nem tollhullás, hanem tolltépés a probléma. Ez leginkább az unatkozó papagájok betegsége, de sokaknál akkor alakul ki a rossz szokás, mikor megkezdődik a vedlési időszak és így reagálnak az ilyenkor jelentkező viszkető érzésre. Lehetőség szerint érje a madarat némi természetes napfény (úgy, hogy ez elől ki is tudjon térni, ha már kellemetlen számára), biztosítson számára elfoglaltságot rágcsálható tárgyak, kalitberendezés formájában (ügyeljen rá, ne legyen túlzsúfolt a ketrec).
Kedves Gazdi! A probléma mindenképpen egy összetett állatorvosi vizsgálatot igényel, hogy a nyelőcső fejlődési rendellenességét is kizárhassa.
Kb. 2 hetesek lehetnek, ami azt jelenti, hogy még min. 3 hétig Önnek kell ellátni az anyamacska összes teendőjét. A tehéntejet nem javasolnám, inkább vegyenek állatpatikában macskatejpótló készítményt. Ha a 6-7 hetes korukig, a választásig minden rendben lesz, akkor onnantól már át lehet térni a szilárd táplálékra. Addig bármi szokatlan tünet megjelenése esetén keressenek fel állatorvost!