1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Általánosságban valamiféle széles spektrumú antibiotikum kezelést javasolnék, de a pontos diagnózishoz és kezeléshez állatorvost kellene felkeresnie. Jól tették, hogy elkülönítették, mert bár kis eséllyel lehetséges szervi oka a tüneteknek, de valószínűbb valamiféle fertőzés, aminek pontos okozóját székletminta, esetleg vér elemzés mutathatná ki.
Kedves Kérdező! Normális lehet, hogy sokat alszik a kiskutya (pláne kánikulában). Ha a hasmenése fennáll, vissza kellene vinni az állatorvoshoz. Itt fognap a táplálásról is részletes felvilágosítást adni.
Sajnálom, de a kép alapján egyik kérdésére sem lehet megfelelően válaszolni. Egy kölyökkutya esetében, ha nem ismertek a szülei, néhány hetes korban szinte lehetetlen megmondani, hogy mi lesz belőle. Ahogy az idő telik-múlik, és egyre jobban kezd majd kialakulnak, úgy lesznek a érdései egyre jobban megválaszolhatóak.
Ha egy macskánál az alapvető vegetatív funkciók (evés, ivás, ürítések) működnek, jó a kedve, élénk a viselkedése, akkor nem valószínű, hogy beteg lenne. Amit leírt, és ami most az Ön problémája, az viselkedési zavar, vagy változás, aminek sokféle oka lehet. Egy biztos: ez nem fertőző jellegű gond, nem kell tehát a másik cicát félteni tőle. Vannak macskák, akik nagyon önérzetesek tudnak lenni, és nem szeretik, ha macerálják őket, csak akkor, ha ők is így akarják éppen.
Kedves Kérdező! Nem írja kutyája nemét. Amennyiben szuka kutyusról van szó úgy vérvizsgálatot valamint hasi ultrahangvizsgálatot javasolnék következő lépésként, amennyiban kan kutyája van, úgy a nemi szervek részletes vizsgálata kellene, ami magában foglal egy hasi ultrahangvizsgálatot is.