1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Üdvözlöm! Általánosságban elmondható, hogy a vízi teknősök terráriumát úgy kell kialakítani, hogy a szélessége, a teknős páncéljának a 4-5-szöröse, a terrárium mélysége a teknős páncéljának a 2-3-szorosa legyen, a vízmélység pedig a páncél hosszának 1-2-szerese legyen. Példaképpen, egy (esetleg egy pár) 10 cm páncél hosszúságú teknősnek egy: 50X30 cm alapterületű és 40 cm magas terrárium szükséges, amelyben 15-20 cm magas a vízszint!
Üdvözlöm! Az, hogy nappal a sziklák alatt fekszik, ez normális, mert éjjel aktív állatról van szó. Előfordulhat, hogy valamilyen környezeti változás következménye képen nem eszik. Ha egy hétig nem eszik és a farokrépája nem megy össze, addig szerintem nem kell aggódni! Kínálja étellel, szerintem enni fog, amennyiben elutasítja a táplálékot és a hasa beesik, illetve a farkában lévő zsír csökken, akkor mindenképpen specialista orvoshoz kell vinni! Próbálja kicsit megemelni a terrárium hőmérsékletét!
Kedves Kérdező! Nyugodtan legyen gondos gazdája a kiskutyának. Először egy állatorvosi vizsgálatot végeztessen el.
Elég valószínű az idegrendszeri eredet, előtte azonban javasolnék a fertőző és belgyógyászati eredet kizárására egy vérlabor és szerológiai vizsgálatot is. Kezelése és a betegség diagnosztizálása egyedi, nem egyszerű. Szerintem minden jobb felszereltségű rendelő el tudja végezni a vizsgálatokat, nem szükséges hozzá "specialista"...
Kedves Érdeklődő! Kapható kimondottan érzékeny emésztőrendszerű állatoknak való táp az állatorvosoknál,vagy állatpatikákben. Érdemes lenne kipróbálni valamelyiket. A tisztálkodás rendje is ki fog alakulni biztosan. Egészséges macska rendszeresen tisztogatja a bundáját. Amikor az állat beteg,vagy mozgásában korlátozott,elmarad a tisztálkodás.