1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Üdvözlöm! Ártani nem árt, mert gyulladás csökkentő hatása van. Ha nincs semmi baja, akkor szerintem nem szükséges, ha pedig a páncéljának, szemének stb van valami baja, akkor orvoshoz kell vinni, vagy más módon kezelni! Kaviárt adhat a teknősnek, biztosan imádni fogja!
A bőrgombás megbetegedését előidéző gombák széltében-hosszában elterjedtek a környezetben, így nem nehéz megfertőződni. De sok esetben nincs is szükség külön fertőződésre, mert lehet, már régóta ott élnek a kutya bőrén, szőrén, csak megfelelő elenállóképesség mellett nem tudnak semmi bajt, tünetet okozni. Ahhoz, hogy tünetek is kialakuljanak, szükséges az is, hogy kialakuljon egy olyan szituáció, amikor a szervezet kevésbé képes védekezni (ilyen lehet az ellanállóképesség átmeneti yengülése, egy betegség, rossz táplálás vagy nem megfelelő tartási körülmények).
Az emlő elváltozását valóban csak fizikális vizsgálattal lehet elbírálni, fontos lenne még tudni, hogy mikor tüzelt a kutyus. A viszketegséget okozhatja emlőn kívüli bőrprobléma is (pl- Allergia).
A tojás rakás idejére elsősorban az ásványianyagok pótlása a fontos a vátltozatos, emelt fehérjemennyiséget tartalmazó táplálás mellett. A pár viselkedése továbbra sem problémamentes, mivel, ha már készen áll egy fészekaljnyi tojás a keltetésre, akkor kell a szülőknek melegíteni. Amennyben nappal ülik a tojás, éjjel meg nem, úgy abból most sem fog kikelni fióka. Ha mégis sikeres lenne a költés, úgy a fiókák két hétre kelnének. A lágyeleség összetétele sokféle lehet, legjobbnak a sárgarépa - főtt tojás alapú keveréket tartom, mivel a tojás tartalmazza (többek közt) mindazt a fehérje, nyomelem és ásványianyag összetételt, amire a fiókának szüksége van, míg a sárgarépában lévő karotin elősegíti a fehérje-beépülést.