1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Az idegen autó ingerhatását nem tudja a kutya valamilyen oknál fogva földolgozni. Ezt un. deszenzibilizáló tréninggel lehet megoldani. A részletes leírásra itt terjedelmi okoknál fogva nincs lehetőség. Tapasztalatom szerint hasonló esetekben 3-4 tréninglakalommal tudunk elfogadható eredményt elérni.
Nem valószínű. Napközben másképp viselkedne. Elbújna, vagy csak visszahúzódna egy sarokba, keveset mozogna, kedvetlen, étvágytalan lenne.
ÁLLATORVOShoz kellene vinnni! Üdv
Igen. De nem rendszeresen(nem minden nap) és csak keveset(kb.1/4-1/2 gerezd), mert hízlal. Bár a nimfák jelentős hányada nem szereti a csonthéjasokat, a szelíd madarak sokmindent megkívánnak, amit a gazdijuk eléjük tesz.
Kedves Ricco! Aggodalomra szerintem semmi ok, mert a kis teknősök nagyon félénkek, azonkívül tetőzi, hogy új helyen van! Mindent hagyjon így, biztosan ki fog mászni, ha nem látja senki őt!