1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Kedves Anett! A cicák nagyon érzékeny állatok! Bármilyen kis változás (új jövevény a családban, átalakítás, költözés!! ) kiválthat viselkedészavart. Keresse meg állatorvosát, mert az esetek nagy részében egy Feliway nevű készítmény segíthet a probléma megoldásában.
Feltétlen mutassa meg állatorvosnak! Okozhatja fokozott orrváladékozás, allergia, sérülés, de lehet autoimmun eredetű is...
A veszettség vírusa meglehetősen sajátságos biológiával rendelkezik, a lappangási ideje is változó lehet. A kérdés inkább az, hogy harapott-e az említett macska és a harapás pillanatában lehetett-e vírus a nyálában? Amennyiben a harapás idejében fertőző volt az állat, akkor két héten belül mutatni fogja a betegség tipikus jeleit, vagy elpusztul. A veszettséggel kapcsolatos teendőket nagyon pontosan részletezi a törvény. A hatósági állatorvos és az ÁNTSZ feladatairól van szó.
Kedves Gazdi! Bizony egy obligát húsevő, ha áttér a növényi táplálékokra, akkor az igencsak probléma, ugyanis ehhez nincsenek megfelelő emésztőenzimei. Ettől felpuffad, gázosodik stb. Csak vissza kéne szoktatni a húsevésre, amire predesztinálódott a faj. Ha netántán ivartalaított, akkor a mellékvese túlműködésre is gondolni kell. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Tisztelt Kérdező ! Kutyatréner és állatterapeuta vagyok … nem internetes jós vagy távolbalátó ! A kérdésére csak a kutya megfigyelése, adatainak ismeretében és viselkedési vagy karaktertesztelése után lehet felelősségteljes választ adni.