1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Viszket?
Feltétlen keressen fel egy állatorvost! Valószínűleg húgyhomok/húgykő okozta elzáródás okozza, de ha egy makacsabb húgyhólyaggyulladás, akkor is gyógyszeres kezelésre van szükség...
A kutyájuknak valószínűleg hólyaghurutja van. Tüzelés közben erre nagyobb az esély. Ha 2-3 napon belül nem észlelnek javulást, akkor mutassák meg állatorvosnak.
Tisztelt Ambrus! Elképzelhető, hogy valamelyik hátsó zápfog gyökere gyulladt be, vagy álkapocs izület gyulladása alakult ki. Mindenképpen indokolt az orvosi vizsgálat. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu