1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Ennek sok oka lehet, a leggyakoribbak: parazitás fertőzöttség (pl. tetvesség), gombás bőr-/szőrfertőzés, vitaminhiány illetve egyéb betegségek. Ezek elkülönítése és a szakszerű kezelés érdekében mindenképpen el kell vinni az egeret állatorvoshoz.
A feljavításra rengeteg féle vitaminkészítmény áll rendelkezésre (tabletták, paszták, cseppek, granulátumok). Ezek mindegyike (egyéb hasznos hatásaik mellett) növeli az állat étvágyát, ellenállóképességét és javítja szőrminőségét is. Állatpatikákban beszerezhetők. Táplálásra pedig jó(!) minőségű, száraz macskatápot ajánlanék. A "fejlötyögéssel" kapcsolatban nem tudok állást foglalni, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.
Igaz, hogy a háromszínű macskák csak nőstények lehetnek, ez az ún. nem nemi kromoszómákhoz kötött színöröklődés. Ha esetleg kandúr a háromszínű állat, akkor biztos, hogy hermafrodita, és terméketlen, mint hím egyed. A joghurtos kérdésre nem tudom a választ.
Hosszabb-rövidebb idő után szépen megszokják egymást. Az, hogy tojást is raknak-e, a tartási körülmények minőségétől (kalitka és odú méret, táplálás, stb.) és a kettőjük közt kialakult kapcsolattól is függ.
A nőstény ivartalanításával várni kell a tüzelés befejeződése utántól 3 hónapig. A kan meg fog gyógyulni, a szőr ki fog nőni a tasakján. Akár már most ivarérett lehet, de 9-10 hónaposan biztosan. Vigyázni kell már rá a következő tüzelésnél befedezheti a szukát!!