1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Kedves Ilona! Előfordul, hogy a bolhák ill. kullancsok távoltartására szánt nyakörvek allergiás, ekcémás bőrgyulladást okoznak arra érzékeny egyedeknél. Ilyenkor a legjobb azonnal eltávolítani a nyakörvet, - amit Önök már megtettek; és utána érdemes egy tisztítókúrát végezni a következő szerekkel: Sulphur D6, Okoubaka D6 napi 3x, két héten keresztül. Ha ez idő alatt sem múlnak a bőrpanaszok, mindenképpen ajánlatos homeopata állatorvoshoz fordulni személyesen. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Gazdi! A legjobb az lenne, ha elvinné a cicát állatorvoshoz, aki megmondja majd Önnek, hogy mit kell tennie. Csak azután lehet véleményt mondani, ha a vizsgálat során megállapították, hogy pontosan mi is a baja a cicának. Üdvözlettel:dr. Molnár Eszter
A bőr pigmentációja ez esetben idült bőrgyulladásra utal. Valószínüleg a gombás elváltozásoknál. Kombinált (glükokortikoid tartalmú) készítménnyel kellene helyileg kezelni! Ezek receptkötelesek, ezért javaslom keresse fel állatorvosát!
Kedves Gazdi! A kereskedésekben kapható nyúlketrecek magában nem elegendőek a vadászgörény tartására. Nőstény állatoknak a rácstávolság túl nagy, így könnyen megszökhet az állat. Hím görények esetében is meg kell erősíteni az ajtaját, illetve az illesztéseknél. Ketrecvásárlásnál mindig figyelni kell a rácsok erősségére is, mert amelyiket két ujjal össze lehet nyomni, az nem okoz problémát a görénynek sem, és könnyen eltörheti.
Ha eddig nem volt gond akkor hagyja őket, ha esetleg zaklatját egymást akkor rakja szét.