1386. Majom az új házikedvenc? Hogyan tartsunk majmot?
Kívánatos állat, de nem olyan szép vele az élet, mint gondolnánk. A néha fenevaddá váló majmok tartását sok apró körülmény nehezíti meg. És sok komoly engedély is.
Kívánatos állat, de nem olyan szép vele az élet, mint gondolnánk. A néha fenevaddá váló majmok tartását sok apró körülmény nehezíti meg. És sok komoly engedély is.
Talán nem a lajhármaki (Nycticebus coucang) a leggyorsabb állat a Földön, de rendkívül jó mászó és speciális vérereinek köszönhetően hosszú órákon keresztül képes - egy lábon - a fák ágain lógni.
Minden szuka, az ivarzás után álvemhesnek tekinthető, hiszen hasonló hormonális állapotba kerül, mint a vemhes állatok. Az, hogy az álvemhesség tünetekben is megjelenik-e, egyedenként változik. A tacskóknál például gyakori tünet. Hogyan segítsünk kedvencünknek, hogy minél gyorsabban megszűnjenek a tünetei?
A Csodakutya Alapítvány a 2009/2010-es tanévben pályázatot valósít meg. Az Egészségügyi Minisztérium által kiírt, "Egészségügyi tevékenységet végző, a betegek rehabilitációját elősegítő szervezetek támogatása" című pályázat megnyerésével kezdetét veszi a "Csodakutya" Családi Nap rendezvénysorozat.
A KONG termékek az USA-ban kifejlesztett, világszerte ismert, interaktív kutyajátékok. Alapanyaguk 100%-ig természetes gumi, így összehasonlíthatatlanul ellenállóbbak a szintetikus műanyag játékoknál.
Kedves gazdi! Nincs több gond egy szuka kutyával, mint egy kannal. Nem vagyok fogamzásgátló párti, ha nem szeretne kiskutyát, akkor miért nem ivatralaníttatja, a kutyának is sokkal jobb... gyakori műtét az ivartalanítás, nem kell komplikációval számolni.
Sajnos az elmondása alapján macskájuknak AZONNALI állatorvosi segítségre van szüksége. Az egy hete tartó bágyadtság és étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! Mivel még olyan picik a kölykök, hogy csak anyatejjel táplálkoznak, ezért a legjobb, ha a mamakutyának ad homeopátiás szereket, és ez a a tejen keresztül a kiskutyák gyógyulását is segíti. A két szer, amit javaslok: Echinacea D4, Sulphur D6, napi 3x egy héten át. Ha további kérdése van, hívjon nyugodtan: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok a kis családnak! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Piroska! Egy 4-5 éves nyúl már őszintén szólva benne van a korban. Azonban nagyon sok mindentől függ, hogy mennyire pároztatható még. Mennyit volt előtte pároztatva, milyen utódokat hozott a világra a pároztatott anya stb. Egy nyúl akár 10 évig is élhet, ez azonban igen ritka. Nagyban függ a genetikától is. Szerintem azonban még 1-2 évig lehet ezzel a bakkal próbálkozni...
Ez egy szövetszaporulat. Miután várhatóan egyre nagyobb lesz és könnyen megsrülhet amikor erősen vérezhet, ezért azt ajánlom hogy távolíttassa el. Irány az állatorvos!