1386. Majom az új házikedvenc? Hogyan tartsunk majmot?
Kívánatos állat, de nem olyan szép vele az élet, mint gondolnánk. A néha fenevaddá váló majmok tartását sok apró körülmény nehezíti meg. És sok komoly engedély is.
Kívánatos állat, de nem olyan szép vele az élet, mint gondolnánk. A néha fenevaddá váló majmok tartását sok apró körülmény nehezíti meg. És sok komoly engedély is.
Talán nem a lajhármaki (Nycticebus coucang) a leggyorsabb állat a Földön, de rendkívül jó mászó és speciális vérereinek köszönhetően hosszú órákon keresztül képes - egy lábon - a fák ágain lógni.
Minden szuka, az ivarzás után álvemhesnek tekinthető, hiszen hasonló hormonális állapotba kerül, mint a vemhes állatok. Az, hogy az álvemhesség tünetekben is megjelenik-e, egyedenként változik. A tacskóknál például gyakori tünet. Hogyan segítsünk kedvencünknek, hogy minél gyorsabban megszűnjenek a tünetei?
A Csodakutya Alapítvány a 2009/2010-es tanévben pályázatot valósít meg. Az Egészségügyi Minisztérium által kiírt, "Egészségügyi tevékenységet végző, a betegek rehabilitációját elősegítő szervezetek támogatása" című pályázat megnyerésével kezdetét veszi a "Csodakutya" Családi Nap rendezvénysorozat.
A KONG termékek az USA-ban kifejlesztett, világszerte ismert, interaktív kutyajátékok. Alapanyaguk 100%-ig természetes gumi, így összehasonlíthatatlanul ellenállóbbak a szintetikus műanyag játékoknál.
Kedves Ildikó! Mielőbbi teljes körű állatorvosi kivizsgálást javaslok, amibe beleértendő a vérkép, máj stb. enzimek meghatározása is. De ezt az állatorvosa bizonyára tudni fogja. Azt, hogy ismétlődni fognak-e a rohamok, sajnos nem lehet megjósolni. Jobb, ha a roham alatt mellette maradnak, de simogatni, masszírozni a roham alatt nem kell, csak utána. Javulást! Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi
Ami nappal történik az a vizeletrendszer normális működése. Ami éjszaka történik az un. birtokba vételt kimutató, vizelettel jelölő cselekvés. Ne engedje föl néhány hétig, hónapig az ágyra ! Utána, illetve ivarérettség/ivartalanítás után ismét érdemes engedni a szabályokon és lehetőséget adni neki az ágyon alvásra - ha a gazdi is úgy akarja !
A zab az egyik legjobb táplálékforrása hullámospapagájok magkeverékében, bár általában az szokott problémaként felmerülni, hogy a madarak inkább csak a kölesféléket fogyasztják. Nem kizárt, hogy az előző tulajdonosnál zabot kapott főeleségként. Ha csökkenti a madár előtt lévő táplálék mennyiséget, akkor rákényszerül, hogy a kevésbé kedvelt magokat is megegye. Egy hullámospapagáj kb.1,5-2cl magkeveréket igényel naponta.
Kedves Kérdező! Ha szereti a cicáját, azonnal állatorvoshoz fordul! Dr.Puskás Gábor
A madár vagy kézzelnevelt, vagy kézhez szelídített. "Normális" viselkedést csak két azonos fajú, ellentétes ivarú madár közt tapasztalhatunk, ha a normális alatt azt értjük, hogy a fajnak megfelelő viselkedést produkálja.