1386. Majom az új házikedvenc? Hogyan tartsunk majmot?
Kívánatos állat, de nem olyan szép vele az élet, mint gondolnánk. A néha fenevaddá váló majmok tartását sok apró körülmény nehezíti meg. És sok komoly engedély is.
Kívánatos állat, de nem olyan szép vele az élet, mint gondolnánk. A néha fenevaddá váló majmok tartását sok apró körülmény nehezíti meg. És sok komoly engedély is.
Talán nem a lajhármaki (Nycticebus coucang) a leggyorsabb állat a Földön, de rendkívül jó mászó és speciális vérereinek köszönhetően hosszú órákon keresztül képes - egy lábon - a fák ágain lógni.
Minden szuka, az ivarzás után álvemhesnek tekinthető, hiszen hasonló hormonális állapotba kerül, mint a vemhes állatok. Az, hogy az álvemhesség tünetekben is megjelenik-e, egyedenként változik. A tacskóknál például gyakori tünet. Hogyan segítsünk kedvencünknek, hogy minél gyorsabban megszűnjenek a tünetei?
A Csodakutya Alapítvány a 2009/2010-es tanévben pályázatot valósít meg. Az Egészségügyi Minisztérium által kiírt, "Egészségügyi tevékenységet végző, a betegek rehabilitációját elősegítő szervezetek támogatása" című pályázat megnyerésével kezdetét veszi a "Csodakutya" Családi Nap rendezvénysorozat.
A KONG termékek az USA-ban kifejlesztett, világszerte ismert, interaktív kutyajátékok. Alapanyaguk 100%-ig természetes gumi, így összehasonlíthatatlanul ellenállóbbak a szintetikus műanyag játékoknál.
Egy csak bent tartott macskát sok esetben eléggé körülményes a ´kint/bent´ tartási körülményekhez szoktatni. De sok foglalkozással és a tartási körülmények optimalizálásával (macska ajtó, benti környezet vonzóvá tétele, etetési szokásrend, klikker tréning, stb.) megoldható. A kutyát majd csak azt követően vegyék a macska mellé, ha már a macska teljesen, problémamentesen beilleszkedett az új életritmusba és környezetbe. Ajánlott kölyök kutyát venni az idősebb macska mellé. Az összeszoktatáshoz jó tanácsokat olvashat, Dr. Gabriele Lehari: Kutya-macska barátság című könyvében, vagy tréning órákat kérhet szakembertől. (www.4tappancs.hu)
Igen, természetesen lenne, - amit Önnek kellene megoldania. A következő ´gond´ a kan kutya ivaréretté válásakor, illetve a szuka tüzelésekor jelentkezne. Amennyiben nem komoly tenyésztési - NEM SZAPORÍTÁSI !!! - tervei vannak, ha nem csak a két kutyát mint társállatot kívánná tartani, legalább az egyik kutyát ivartalanítania kellene.
Ez az un. ´kinti tartású´ macskák természetes viselkedési formája. Az esetleges több napos elkóborlást a civilizált környezetben élő macskáknál nem a táplálékszerzés kényszere okozza, ha nem szinte kizárólag a szexuális indíttatás, - a többi környékbeli macskákkal való rivalizálás és esetleges párzás érdekében. A legelső tennivaló a tünet csökkentése érdekében a cica ivartalanítása.
Feltétlen vigye állatorvoshoz. Lehet férgesség is, vagy akár egyéb parazitás megbetegedés.
Tapasztalatom és véleményem szerint, - amennyiben a cica utaztatása, szállítása megfelelően megoldható, - nem okoz gondot, ha mindig viszi magával. Legalább is kisebb az esélye, hogy valami problémája adódhat, mint akkor, ha 2-3 hétig valóban mindenféle foglalkozás nélkül, magányosan, elhagyatottan kell várnia Önre, 2-3 nap normális élettel teli napért.