1386. Majom az új házikedvenc? Hogyan tartsunk majmot?
Kívánatos állat, de nem olyan szép vele az élet, mint gondolnánk. A néha fenevaddá váló majmok tartását sok apró körülmény nehezíti meg. És sok komoly engedély is.
Kívánatos állat, de nem olyan szép vele az élet, mint gondolnánk. A néha fenevaddá váló majmok tartását sok apró körülmény nehezíti meg. És sok komoly engedély is.
Talán nem a lajhármaki (Nycticebus coucang) a leggyorsabb állat a Földön, de rendkívül jó mászó és speciális vérereinek köszönhetően hosszú órákon keresztül képes - egy lábon - a fák ágain lógni.
Minden szuka, az ivarzás után álvemhesnek tekinthető, hiszen hasonló hormonális állapotba kerül, mint a vemhes állatok. Az, hogy az álvemhesség tünetekben is megjelenik-e, egyedenként változik. A tacskóknál például gyakori tünet. Hogyan segítsünk kedvencünknek, hogy minél gyorsabban megszűnjenek a tünetei?
A Csodakutya Alapítvány a 2009/2010-es tanévben pályázatot valósít meg. Az Egészségügyi Minisztérium által kiírt, "Egészségügyi tevékenységet végző, a betegek rehabilitációját elősegítő szervezetek támogatása" című pályázat megnyerésével kezdetét veszi a "Csodakutya" Családi Nap rendezvénysorozat.
A KONG termékek az USA-ban kifejlesztett, világszerte ismert, interaktív kutyajátékok. Alapanyaguk 100%-ig természetes gumi, így összehasonlíthatatlanul ellenállóbbak a szintetikus műanyag játékoknál.
Ivartalanítás !
Hüllőkhöz hasonlóan kétéltűeknél is legtöbbször a kalcium illetve D-vitamin hiány szokott szerepelni a rángatózás és a görcsök hátterében. Különösen növendék állatok esetében gyakori ok ez. Miután a vitamin és az ásványi anyag hiányán kívül sok minden egyéb is okozhat görcsöket (pl. mérgezés), javaslom a béka és a tartási körülményeinek is az alapos, állatorvosi vizsgálatát.
Nem feltétlen a szürke hályog okozza a problémát, úgyhogy én egy részletesebb állatorvosi vizsgálatot (neurológiai és szemészeti) javasolnék.
Igen ! Legalább az egyik ivartalanítását javaslom. Az enyhült vagy megszűnt szexuális konkurencia mellett könnyebbé válik a két kuty közötti hierarchikus falka sorrend beállítása.
Biztosra veszem, hogy van ott valami, ami a macskát megriasztja. Nagyon alaposan (és óvatosan) át kell nézni azt a helyet. Nemegyszer lehet hallani, hogy társasházakban egzotikus állatok (pl. pókok, kígyók) elszöknek, és mások lakásában bújnak meg. A bútorok alján, a kárpitozott székek kárpitjában is megbújhatnak hívatlan vendégek. Lehet, hogy a macska sem látja, amitől megriad, de mivel jobb a szaglása, mint az emberé, ő érezheti azt, amit az ember nem. Ha nem találnak semmit, akkor néhány - az érintett körzetben lévő - bútor, szőnyeg áthelyezésével (a macska a megváltozott helyen is jelezni fog) talán kideríthető, hol kell keresni a látogatót. Olyan is előfordulhat, hogy cipőtalpon olyan szaganyagot vittek a lakásba, ami riasztja a macskát. Ilyenkor egy alapos takarítás, felmosás megoldhatja a problémát. Ha a legalaposabb kutatás, takarítás sem vezet eredményre, akkor már csak Popper Péterre tudok hivatkozni, aki - ha jól emlékszem, a "Részemről mondjunk mancsot" c. , állatokkal kapcsolatos nagyon kedves könyvében arról is ír, hogy a macskák "látják a manókat". Ezért van az, hogy néha a legváratlanabb pillanatokban felborzolják a szőrüket, púposítanak, vagy hirtelen, láthatóan minden ok nélkül elugranak. Szerinte néhány ember is képes manókat meglátni, de csak a legjobb lelkűek képesek erre.