1386. Majom az új házikedvenc? Hogyan tartsunk majmot?
Kívánatos állat, de nem olyan szép vele az élet, mint gondolnánk. A néha fenevaddá váló majmok tartását sok apró körülmény nehezíti meg. És sok komoly engedély is.
Kívánatos állat, de nem olyan szép vele az élet, mint gondolnánk. A néha fenevaddá váló majmok tartását sok apró körülmény nehezíti meg. És sok komoly engedély is.
Talán nem a lajhármaki (Nycticebus coucang) a leggyorsabb állat a Földön, de rendkívül jó mászó és speciális vérereinek köszönhetően hosszú órákon keresztül képes - egy lábon - a fák ágain lógni.
Minden szuka, az ivarzás után álvemhesnek tekinthető, hiszen hasonló hormonális állapotba kerül, mint a vemhes állatok. Az, hogy az álvemhesség tünetekben is megjelenik-e, egyedenként változik. A tacskóknál például gyakori tünet. Hogyan segítsünk kedvencünknek, hogy minél gyorsabban megszűnjenek a tünetei?
A Csodakutya Alapítvány a 2009/2010-es tanévben pályázatot valósít meg. Az Egészségügyi Minisztérium által kiírt, "Egészségügyi tevékenységet végző, a betegek rehabilitációját elősegítő szervezetek támogatása" című pályázat megnyerésével kezdetét veszi a "Csodakutya" Családi Nap rendezvénysorozat.
A KONG termékek az USA-ban kifejlesztett, világszerte ismert, interaktív kutyajátékok. Alapanyaguk 100%-ig természetes gumi, így összehasonlíthatatlanul ellenállóbbak a szintetikus műanyag játékoknál.
Ha a cicák élvezik a sétákat, nyugodtan lehet őket sétáltatni, függetlenül attól, hogy az utcán közlekedő emberek mit gondolnak. Arra kell figyelni, hogy csak olyan helyre szabad őket vinni, ahol biztosan kizárható, hogy egy szabadon sétáló kutya megtámadja őket, mert kutyatámadás esetén nem biztos, hogy meg tud védelmezni egyszerre két macskát. A "sovány" cicával kapcsolatban azt tudom javasolni, hogy vigye el állatorvoshoz, aki először is megállapítja, hogy valójában kórosan sovány-e. Ha igen, egy alapos kivizsgálásra lesz szükség, mert soványságot nagyon sokféle betegség okozhat Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Kedves Szilvi! A macskaszőr lenyelése komoly betegséget nem okozhat. Sokkal inkább a cicák által terjesztett élősdiek jelentenek veszélyt a környezetükre. Elsősorban a bolhákra és a féregfertőzésekre legyenek figyelemmel. Amennyiben cicáik "kijárósak", tehát nem csak a lakásban élnek, mindenképpen javasolt őket 3 havonta féregteleníteni, és gyakran ellenőrizni, bolhásak-e. Kevesen tudják, hogy a macskák fogékonyak az ember influenzavírusaira is, ezeket terjeszthetik. Mint általában a betegségekre, ezekre is fogékonyabbak a még relatíve fejletlen immunrendszerrel rendelkező csecsemők. Külön felhívjuk figyelmét a Toxoplasmára. Ez az élősködő a magzatot károsítja, sőt, vetélést is okozhat, amennyiben az anya még nem találkozott vele. Állapotos nőknek mindenképpen ajánljuk, hogy végeztessenek Toxoplasma szűrést! Erről a háziorvos/szülész-nőgyógyász bizonyára szívesen ad felvilágosítást. Bár a fent felsorolt betegségek rémisztőnek tűnhetnek, a helyzet nem tragikus. Ügyeljenek a higiéniára, különösen a gyereknél. A macska ürülékével terhes nő ne érintkezzék, így minimálisra csökken a fertőzésveszély. Cicáikhoz sok örömet kíván: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata Macskát tartok és kisbabát várok Cica vagy bébi? Macskaszőr allergia Mi legyen a házi kedvenccel, ha kisbaba érkezik a családba?
Üdvözlöm! Ami a taurint illeti, a mai kereskedelmi forgalomban kaphat tápok elég taurint tartalmaznak ahhoz, hogy ne alakuljon ki probléma. A köhögés hátterében számos dolog állhat az említetteken kívül is (pl asztma). A fület állatorvosi otoszkóppal (fültükörrel) lehet csak megfelelően átvizsgálni, szabad szemmel a hallójárat mélye nem megítélhető. A vírusfertőzés elképzelhető, az összes macskájukat szűrni kéne FIV és FeLV ("macska AIDS" és fertőző leukaemia - "leukózis") betegségekre, és az eredmény függvényében kezelni őket.
T. Gazdi! Ez így nem normális. Valószínű, ez nem normális ivarzás, hanem gennyes méhgyulladás, ami lázat okoz. Feltétlen mihamarabb jelentkezzen állatorvosánál! Üdvözlettel: dr. Stark Róbert
Komolyabb betegségeket csak teljes vizeletvizsgálattal (szűrűség, kémia, üledék, esetleg tenyésztés) esetleg vérvétellel lehet kizárni. Egyébként a kiskutyák gyakran "csak" szeretnek inni, és ennek ennek folyománya a nagy mennyiségű vizelet. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós