136. Ébrednek a denevérek (Chiroptera)
Az urbanizált közeghez alkalmazkodó denevér ősszel a téli álmát gyakran lakásunk, házunk közvetlen közelébe vándorolva kezdte meg.
Az urbanizált közeghez alkalmazkodó denevér ősszel a téli álmát gyakran lakásunk, házunk közvetlen közelébe vándorolva kezdte meg.
A kutya- és macskatartók nem veszik kellő komolysággal az állatuk által a közterületre mért szennyezés súlyosságát. Ki szedje össze helyettük?
A mondás szerint, amelyik kutya ugat, az nem harap. Ez a valóságban nem így van, hiszen a kutyák az esetek többségében félelemből ugatnak, és támadnak.
Még mindig divat az élő állatokból készített játékok gyártása. A magyarországi szőrmekikészítő ipar évente sok százezer állatot dolgoz fel.
Jutalomfalatként adhatunk kutyacsokit kedvencünknek. Ez hasonló az emberek által oly jól ismert nasikhoz, csak kevesebb kakaóvajat, cukrot tartalmaz.
Kedves Kérdező! Várjon még a döntésével amíg a kiskutya kb. hat hónapos lesz. Addig rendeződnek a viszonyok és utána lehet dönteni az ivartalanításról. Dr. Puskás Gábor
Ez valószínűleg valamilyen vizeletjelölési szertartás lehet a kutya részéről, vagy valamilyen stresszhatás következménye. Csak a tartási körülmények ismeretében, a kutya helyszíni megfigyelését követően lehet használható tanácsot adni. Olvass tovább! Miért pisil be a kutyám? Milyen a boldog, és milyen a boldogtalan kutya?
Nem normális. Már, ha valóban vajúdott. Ha mostanra még nincsenek meg a kölykök, nagyon sürgősen mutassák meg állatorvosnak a cicát!
Kedves Linda! A szőrhullás adott esetben lehet normális jelenség még lakásban tartott cicánál is. A rendszeres fésülés és szőr, bőrtápláló vitamin segíthet.
Üdvözlöm! Ki lehet tenni ilyenkor már a tóba, de télen teleltetni kell, 5-15 C-on, novembertől, tavaszig. A paraméterek megfelelők, mert a természetben is ilyen égövön találhatóak. A haltápot megeszik, de ajánlatos fagyasztott hallal is etetni őket, a csigákat pedig imádni fogják! A kutya macska veszélyes a teknősökre, de ez nagyban függ az állatok temperamentumától. Hajlamosak elkószálni, ezért célszerű őket körbekeríteni valamiféle kerítéssel. A teknősök teleltetése egy hosszasabb és későbbi téma! Térjünk rá vissza ősszel!