1396. Rókakopó: kiváló nyomtartó, fogós kutyafajta
A rókakopó (foxhound) évszázadok óta egyetlen feladatra kitenyésztett, kiváló nyomtartó, durva, rövid szőrű, erős, izmos testalkatú, 50-60 cm marmagasságú, kiváló idegrendszerű fogós kutya.
A rókakopó (foxhound) évszázadok óta egyetlen feladatra kitenyésztett, kiváló nyomtartó, durva, rövid szőrű, erős, izmos testalkatú, 50-60 cm marmagasságú, kiváló idegrendszerű fogós kutya.
A rövidszőrű német vizsla rövid, tömött szőrű, csokoládébarnától a világos-deresig terjedő színű, 60-64 cm magas, erős, szikár kutya.
Az ír szetter az egyik legismertebb, igen barátságos, de rendkívül nyakas, mahagónivörös színű, ma már kimondottan kedvtelésből tartott kutyafajta. Termete ellenére nem igazán házőrző típus, ahhoz túl játékos.
Az otthon tartott gyíkok elhelyezésre különösen nagy gondot kell fordítani, hiszen nem domesztikált állatokról van szó: gyakran vad befogásból származó gyíkot vásárolunk az állatkereskedésben. Ezért a terrárium berendezésekor a lehető legélethűbben kell utánozni az eredeti élőhelyüket.
Mind a bálnavadászat, mind a fókák prémjükért való legyilkolása olyan téma, mely sem természet-megőrzési, sem állatvédelmi oldalról nem támogatható.
Kedves Gazdi ! A leírása alapján, a cicán jelentkező paroxyzmalis jelenségek, az epilepszia diagnózisa mellett szólnak. Mivel ez a típusú roham, rendkívül kellemetlen viszkető, fájdalmas érzéssel jár, minél hamarabb keressék fel állatorvosukat, a tartós antiepileptikus gyógyszerbeállítás érdekében. Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella
A kutyájuk bőrbetegsége okának kiderítéséhez mindenképpen bőrgyógyászati szakvizsgálatára lenne szükség, amelynek keretében tisztázni lehetne, hogy parazitás bőrbetegségről, vagy allergiáról, esetleg mindkettőről van-e szó. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.
Kedves Sandica! Mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség. Mihamarabb, lehetőleg még ma, állatorvoshoz kéne vinni!
Nem normális. Az ivartalanítás szuka kutyák esetében nincs nagy hatással a vizelési szokásokra. A szobatisztasággal kapcsolatos írásomat egy külön e-mailben elküldöm Önnek.
Az ultrahangos ugatásgátlóknak nem a fájdalom okozása a lényege (mint sokan hiszik), hanem egy olyan figyelemfelkeltő hang kiadása, ami megszakítja az ugatását a kutyának, egy pillanatra eltereli a figyelmét.