1396. Rókakopó: kiváló nyomtartó, fogós kutyafajta
A rókakopó (foxhound) évszázadok óta egyetlen feladatra kitenyésztett, kiváló nyomtartó, durva, rövid szőrű, erős, izmos testalkatú, 50-60 cm marmagasságú, kiváló idegrendszerű fogós kutya.
A rókakopó (foxhound) évszázadok óta egyetlen feladatra kitenyésztett, kiváló nyomtartó, durva, rövid szőrű, erős, izmos testalkatú, 50-60 cm marmagasságú, kiváló idegrendszerű fogós kutya.
A rövidszőrű német vizsla rövid, tömött szőrű, csokoládébarnától a világos-deresig terjedő színű, 60-64 cm magas, erős, szikár kutya.
Az ír szetter az egyik legismertebb, igen barátságos, de rendkívül nyakas, mahagónivörös színű, ma már kimondottan kedvtelésből tartott kutyafajta. Termete ellenére nem igazán házőrző típus, ahhoz túl játékos.
Az otthon tartott gyíkok elhelyezésre különösen nagy gondot kell fordítani, hiszen nem domesztikált állatokról van szó: gyakran vad befogásból származó gyíkot vásárolunk az állatkereskedésben. Ezért a terrárium berendezésekor a lehető legélethűbben kell utánozni az eredeti élőhelyüket.
Mind a bálnavadászat, mind a fókák prémjükért való legyilkolása olyan téma, mely sem természet-megőrzési, sem állatvédelmi oldalról nem támogatható.
Kedves Gazdi! Jó volna személyesen bemutatni a madarat egy kompetens állatorvosnak. Lehetséges, hogy a madár megsérült (törés körül az izmok például megduzzadnak, így próbálja a szervezetsérült csontokat rögzíteni), de okozhatja gyulladás, vagy szárny alatti tályog is. Érdemes lenne megfogni és alaposabban megvizsgálni, pontosan mi idézte elő a tüneteket. Törések kezelésénél a sérült testrész nyugalomba helyezése és rögzítése a legfontosabb, de a helyreigazítást lehetőleg bízza állatorvosra.
Állatorvossal kell kezeltetni állományszinten (különösképp tüdőféregre) a paraziták ellen. Injekciós készítmény jó hatással alkalmazható.
Kedves Gazdi! Lehetséges, hogy az erőlködés vagy a táp miatt, de az sem kizárt, hogy férges vagy valamilyen súlyosabb dolog van a háttérben. Mindenképpen komolyan kell venni a véres bélsarat, ezért ha a következő alkalommal is tapasztalja, feltétlenül mutassa meg állatorvosnak a kiskutyát!
A felnőtt hullámos papagájoknál a csőr feletti viaszhártya színe ad támpontot: a hímeké kék, a nőstényeké barna színű. Fiatal madaraoknál (6-8 hónapos kor előtt) a hímeké lehet rózsaszín vagy lila, és csak azután kékül be. Az orrlyukak körüli fehéres karika pedig tojóra utal. Bár a kép nem adja vissza teljesen a színeket, amennyiben fiatal madárról van szó, akkor valószínűleg hím. Viszhártya színének változása: A hullámos papagájok viaszhártyája az a húsos terület a csőr fölött, amely az orrnyílásokat tartalmazza. A viaszhártya színváltozása a normális növekedés velejárója. A fiatal hímeknél rózsaszínes kék árnyalatú és teljesen áttetsző. A fiatal tojók viaszhártyája kékesfehér és tömörebbnek látszik. A színváltozás akkor következik be, amikor a fióka elhagyja a fészket és elég éretté válik felnőtt tollazata megjelenéséhez. A felnőtt hímeknél a kék sok változata előfordulhat, a tojók viaszhártyája barna. Ez a tenyészidőszakban sötétebb barnává válhat, mint normál állapotban.
A heréken a duzzanat a mellékhere, ami normális állapot. A többi hörcsögöt állatorvosnak kellene megvizsgálnia, hogy segíthessen.