1396. Rókakopó: kiváló nyomtartó, fogós kutyafajta
A rókakopó (foxhound) évszázadok óta egyetlen feladatra kitenyésztett, kiváló nyomtartó, durva, rövid szőrű, erős, izmos testalkatú, 50-60 cm marmagasságú, kiváló idegrendszerű fogós kutya.
A rókakopó (foxhound) évszázadok óta egyetlen feladatra kitenyésztett, kiváló nyomtartó, durva, rövid szőrű, erős, izmos testalkatú, 50-60 cm marmagasságú, kiváló idegrendszerű fogós kutya.
A rövidszőrű német vizsla rövid, tömött szőrű, csokoládébarnától a világos-deresig terjedő színű, 60-64 cm magas, erős, szikár kutya.
Az ír szetter az egyik legismertebb, igen barátságos, de rendkívül nyakas, mahagónivörös színű, ma már kimondottan kedvtelésből tartott kutyafajta. Termete ellenére nem igazán házőrző típus, ahhoz túl játékos.
Az otthon tartott gyíkok elhelyezésre különösen nagy gondot kell fordítani, hiszen nem domesztikált állatokról van szó: gyakran vad befogásból származó gyíkot vásárolunk az állatkereskedésben. Ezért a terrárium berendezésekor a lehető legélethűbben kell utánozni az eredeti élőhelyüket.
Mind a bálnavadászat, mind a fókák prémjükért való legyilkolása olyan téma, mely sem természet-megőrzési, sem állatvédelmi oldalról nem támogatható.
Ha nem letargikus, eszik és mozog akkor valószínűleg nincs nagy baj. Kicsit intenzívebben vitaminozza és legyen lehetősége arra hogy tudjon melegedni.
Nagyon nehéz erre bármit is mondani. Voltak állatorvosnál, és nagyon alapos vizsgálat történt. Amit találtak a kollégák, az tényleg minimális elváltozás, és az is igaz, hogy ez valóban nem egy gyakori dolog. És az sem biztos, hogy ennek bármi köze van az ivás után tapasztalható hörgéshez. Én ilyenkor 3-4 hét várakozást javasolnék, majd egy ismételt felvétel készítése mutathatná meg, hogy történt-e változás.
Ha nem javul, akkor először is ki kellene zárni, hogy nincs-e tumoros eredete a folyamatnak. Érdemes lenne ezenkívül egy mikrobiológiai vizsgálatot is elvégezni, hogy lássuk melyik kórokozó (baktérium és/vagy gomba) van a háttérben, így ezek után a beteg fül célzottan kezelhető.
A felszívódó varratot (alias szétbomló - szerintem erre gondolt) nem kell eltávolítani, ellentétben a nem felszívódóval. Ha nem tudja milyet tett bele a kolléga, kérdezze meg tőle...
Valószínűleg traumás eredetű. Mindenképpen mutassák meg állatorvosnak. A vizsgálat nélkül nehéz megmondani, hogy kezelhető-e és milyenek az esélyei.