1396. Rókakopó: kiváló nyomtartó, fogós kutyafajta
A rókakopó (foxhound) évszázadok óta egyetlen feladatra kitenyésztett, kiváló nyomtartó, durva, rövid szőrű, erős, izmos testalkatú, 50-60 cm marmagasságú, kiváló idegrendszerű fogós kutya.
A rókakopó (foxhound) évszázadok óta egyetlen feladatra kitenyésztett, kiváló nyomtartó, durva, rövid szőrű, erős, izmos testalkatú, 50-60 cm marmagasságú, kiváló idegrendszerű fogós kutya.
A rövidszőrű német vizsla rövid, tömött szőrű, csokoládébarnától a világos-deresig terjedő színű, 60-64 cm magas, erős, szikár kutya.
Az ír szetter az egyik legismertebb, igen barátságos, de rendkívül nyakas, mahagónivörös színű, ma már kimondottan kedvtelésből tartott kutyafajta. Termete ellenére nem igazán házőrző típus, ahhoz túl játékos.
Az otthon tartott gyíkok elhelyezésre különösen nagy gondot kell fordítani, hiszen nem domesztikált állatokról van szó: gyakran vad befogásból származó gyíkot vásárolunk az állatkereskedésben. Ezért a terrárium berendezésekor a lehető legélethűbben kell utánozni az eredeti élőhelyüket.
Mind a bálnavadászat, mind a fókák prémjükért való legyilkolása olyan téma, mely sem természet-megőrzési, sem állatvédelmi oldalról nem támogatható.
Több cikkünkben is foglalkoztunk már a témával és Dr. Háziállat rovatunkban is több megválaszolt kérdésünk van erről a témáról. Nem kell megválnod a cicádtól. Olvasd el alábbi cikkeinket.
A vedlés megterheli a szervezetet, ilyenkor könnyebben felborulhat a baktérium flóra egyensúlya, a káros baktériumok túlsúlyba kerülhetnek. Mivel ilyenkor egy szélesspektrumú antibiotikum kezelés a leghatékonyabb megoldás és ezek a gyógyszerek többségükben vénykötelesek, mindenképp ajánlott az állatorvos felkeresése.
A kis mennyiségű élesztő nem, hogy nem árt, hanem kifejezetten hasznos a kutyáknak. Nagyon jó B-vitamin forrás, jót tesz a szőrnek, bőrnek. Ilyen mennyiségtől egészen biztosan nem lesz semi baja.
Csak az ijedelemtől ilyen tünetek biztosan nem alakulnak ki. Azt, hogy mi lehet a gond, csak a cica és főleg a szája alapos vizsgálata után lehet megmondani. Sürgősen vigyék állatorvoshoz!
Olvasd el a kiskutyák oltásairól szóló cikkünket!