1396. Rókakopó: kiváló nyomtartó, fogós kutyafajta
A rókakopó (foxhound) évszázadok óta egyetlen feladatra kitenyésztett, kiváló nyomtartó, durva, rövid szőrű, erős, izmos testalkatú, 50-60 cm marmagasságú, kiváló idegrendszerű fogós kutya.
A rókakopó (foxhound) évszázadok óta egyetlen feladatra kitenyésztett, kiváló nyomtartó, durva, rövid szőrű, erős, izmos testalkatú, 50-60 cm marmagasságú, kiváló idegrendszerű fogós kutya.
A rövidszőrű német vizsla rövid, tömött szőrű, csokoládébarnától a világos-deresig terjedő színű, 60-64 cm magas, erős, szikár kutya.
Az ír szetter az egyik legismertebb, igen barátságos, de rendkívül nyakas, mahagónivörös színű, ma már kimondottan kedvtelésből tartott kutyafajta. Termete ellenére nem igazán házőrző típus, ahhoz túl játékos.
Az otthon tartott gyíkok elhelyezésre különösen nagy gondot kell fordítani, hiszen nem domesztikált állatokról van szó: gyakran vad befogásból származó gyíkot vásárolunk az állatkereskedésben. Ezért a terrárium berendezésekor a lehető legélethűbben kell utánozni az eredeti élőhelyüket.
Mind a bálnavadászat, mind a fókák prémjükért való legyilkolása olyan téma, mely sem természet-megőrzési, sem állatvédelmi oldalról nem támogatható.
Ha a nyálzás hirtelen jelentkezett, feltehetően valami irritálta / irritálja a szájüregét. Érdemes lenne a szájüreget alaposan átvizsgálni, esetleg állatorvosnak megmutatni, ha a nyálzás nem szűnik.
Kozmetikussal nyírassa ki a csomókat vagy vágassa rövidebbre a szőrét, különben alatta bőrgyulladás alakulhat ki. Ezenkívül azt javasolnám, mutassa meg állatorvos kollégának is...
A tünetek alapján akár epilepszia is lehet a háttérben, de más okok is. Mindenképpen jó lenne elvégeztetni egy alapos vizsgálatot (vérvizsgálattal). Keressék fel állatorvosukat.
A tünetek hátterében több probléma is állhat, minél előbb vigye állatorvoshoz! Csak egy alapos kivizsgálás után lehet terápiát javasolni.
A patkányok rendszerint kiválasztanak egy sarkot a ketrecben, ahova rendszeresen járnak vizeletet üríteni. A széklet ürítés területén már nem feltétlenül ennyire következetesek. Így egy idő után az alom többi része is szennyeződhet ürülékkel. Ezért a ketrec méretétől és az alom mennyiségétől, minőségétől függően legalább hetente ajánlott az alomcsere. A vizelettel szennyezett sarkot ennél is gyakrabban ajánlott takarítani, ellenkező esetben a bomló vizelet szaga kellemetlenné válhat.. Érdemes arra is gondolni, hogy ha a ketrecéből kivesszük az állatot, jártában-keltében többször is székletet fog üríteni.