1396. Rókakopó: kiváló nyomtartó, fogós kutyafajta
A rókakopó (foxhound) évszázadok óta egyetlen feladatra kitenyésztett, kiváló nyomtartó, durva, rövid szőrű, erős, izmos testalkatú, 50-60 cm marmagasságú, kiváló idegrendszerű fogós kutya.
A rókakopó (foxhound) évszázadok óta egyetlen feladatra kitenyésztett, kiváló nyomtartó, durva, rövid szőrű, erős, izmos testalkatú, 50-60 cm marmagasságú, kiváló idegrendszerű fogós kutya.
A rövidszőrű német vizsla rövid, tömött szőrű, csokoládébarnától a világos-deresig terjedő színű, 60-64 cm magas, erős, szikár kutya.
Az ír szetter az egyik legismertebb, igen barátságos, de rendkívül nyakas, mahagónivörös színű, ma már kimondottan kedvtelésből tartott kutyafajta. Termete ellenére nem igazán házőrző típus, ahhoz túl játékos.
Az otthon tartott gyíkok elhelyezésre különösen nagy gondot kell fordítani, hiszen nem domesztikált állatokról van szó: gyakran vad befogásból származó gyíkot vásárolunk az állatkereskedésben. Ezért a terrárium berendezésekor a lehető legélethűbben kell utánozni az eredeti élőhelyüket.
Mind a bálnavadászat, mind a fókák prémjükért való legyilkolása olyan téma, mely sem természet-megőrzési, sem állatvédelmi oldalról nem támogatható.
Ha a kollega ezt diagnosztizálta és a tünetek (izomsorvadás stb.) erre utalnak, akkor nagyon valószínű, hogy ez a probléma. Ha viszont nincs javulás, feltétlen javasolnék egy teljes vérlabor, és fogsorvizsgálatot az egyéb betegségek kizárására. Amennyiben ezek negatívak, akkor biztos, hogy rágóizomsorvadás okozza. A betegség tényleg nem gyógyítható, csak gyulladáscsökkentőkkel a tüneteket lehet enyhíteni, de a romlás nem megállítható...
Amnnyiben lát még bolhát, harmadik szert kell kérjen a kollégától, de gyakran előfordul kiskutyáknál, hogy többet vakaróznak mint a nagyok. A frontline spraynek 3 hónapos a hatása bolhák ellen, ha megfelelő volt a kezelés, hatásosnak kell, hogy legyen. Az ex-spotnak 28 napig tart a hatása. Általában 1,5-2 óra alatt szívódnak fel a bőrről és 2 napon belülelérika teljes hatóanyagkoncentrációt a bőrben. Ha a bolha az ágyba került és még nem petézatt le, a ktyán lévő irtószer megoldja a problémát. Üdv
Kedves Stefi! A kiscicákat anyjuktól két hónapos korban szokás elválasztani, így fokozatosan ideje lenne már leszoktatni a szopásról. Tehéntejet ne adjon neki, mivel azt a kiscica nem tudja megfelelően megemészteni. Ajánom, hogy etessen vele jó minőségű kölyöktápot. Sajnos a remegés/lihegés valószínűleg más okra vezethető vissza, ezért ajánljuk, keresse fel állatorvosát! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Állatorvosnak meg kellene mutatni, mert sokféle betegségnek lehetnek ezek a tünetei. Bolhán kívül sok egyéb tényező is okozhatja a vakarózást pl. ekcéma vagy a bűzmirigy telítettsége A pontos kezeléshez mindeképp egy alapos vizsgálat szükséges Ugyanez igaz a szemre is
A "kiabálás" a hím nimfákra jellemzőbb, talán ez okoz idegi problémákat. A sok alvás a nagyon fiatal, az öreg és a beteg madár "tünete". A remegés idegrendszeri tünet. Szükséges lenne a biztos ivarmeghatározásuk. Táplálékukba vitaminkiegészítést (elsősorban a "B" vitamin) kellene beiktatni. A letakarás is okozhat stresszt, aminek lehet következménye a szárnyremegés.