1406. Párizs utcáin nyargaló ló
Az elszabadult ló kisebb fajta közlekedési káoszt okozott Párizsban...
Az elszabadult ló kisebb fajta közlekedési káoszt okozott Párizsban...
Az ember egyik legjobb barátja csikó korában ugyanúgy játszik, mint a másik legjobb barát, a kölyökkutya ...
A lovak nem csak tudnak, de szeretnek is úszni!
A Tiszakécskei Lovasegyesület tagjai egytől-egyik lovasok. Olyanok, akik lótartás, tenyésztés vagy fogathajtás mellett eredményes amatőr sportolók, és olyanok, akik rajonganak a lovakért és a lovassportokért.
A prémium tápoknak sok előnyük van, viszont drágák. Állatorvosunkkal utánajártunk, hogy a pozitívumok valóságosak-e, a drága táp megéri-e az árát.
Kedves Eri! A kutya èletkoràbòl ìtèlve màr tùl van az első tüzelèsèn, így akàr a vemhessèg vagy az àlvemhessèg is szóba jöhet. A rèszleteket egy alapos fizikàlis vizsgàlat, esetleg vèrvizsgàlat, ultrahang tudnà kiderìteni. Üdvözlettel, Dr. Puskàs Gàbor.
A képek alapján nehezen tudok diagnózist mondani, a probléma kialakulásáról részletesebb információra volna szükség. Több hasonló kinézetű bőrbántalom is létezik, bizonyos esetekben a kenőcs vagy a helyileg adott injekció elegendő lehet, más esetekben valóban csak a műtét. Az viszont alapvető, hogy a nyalogatástól védeni kell!!
Sajnos a macska vizelet szag elég jellegzetes. Nem ivartalanított kandúroké még inkább. Ajánlott az alom gyakori cseréje,illetve jobb minőségű,illetve magasabb árkategóriájú alom választása,amelynek jobb a szagelnyelő képessége.Lehet próbálkozni táp váltással is,de nem valószínű,hogy a kellemetlen szagot a nem megfelelő eleség okozza.Az ivartalanítás nőstény állatok esetén is enyhíthet ezen a problémán.
Kivizsgálás után lehet megállapítani, hogy van-e probléma. El kell vinni állatorvoshoz!
Kedves Szilvia! Természetesen máris kaphatja a kutyus mind a Caulophyllumot, mind pedig a Pulsatillát, alacsony (D6) vagy közepes (D12) potenciában, naponta 2x-3x 5 golyót, amíg meg nem születnek a kölykök. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád állatorvos, homeopata www.matrayhaz.hu