1406. Párizs utcáin nyargaló ló
Az elszabadult ló kisebb fajta közlekedési káoszt okozott Párizsban...
Az elszabadult ló kisebb fajta közlekedési káoszt okozott Párizsban...
Az ember egyik legjobb barátja csikó korában ugyanúgy játszik, mint a másik legjobb barát, a kölyökkutya ...
A lovak nem csak tudnak, de szeretnek is úszni!
A Tiszakécskei Lovasegyesület tagjai egytől-egyik lovasok. Olyanok, akik lótartás, tenyésztés vagy fogathajtás mellett eredményes amatőr sportolók, és olyanok, akik rajonganak a lovakért és a lovassportokért.
A prémium tápoknak sok előnyük van, viszont drágák. Állatorvosunkkal utánajártunk, hogy a pozitívumok valóságosak-e, a drága táp megéri-e az árát.
Mielőtt bármelyiküket is lecserélné, próbálkozzon azzal, hogy egy időre egymáshoz közel, de külön kalitkában helyezi el, majd egyre növekvő időtartamra, de felügyelettel, időnként össze-összeengedi őket.
Mindenképpen az életkornak megfelelően kell kiválasztani a tápot. Vegyesen érdemes a száraz és a nedves formákat adni. Az arány szinte mindegy, mert a beltartalmi értéke a fontos.
Ha egy állat vagy annak kölyke betegeskedik, akkor azonnal szakemberhez kell fordulni, pontosabban állatorvoshoz kell vinni, mert csak így enyhíthetünk a szenvedéseiken és így lehet esélyük a gyógyulásra-életben maradásra! A macska tüzelését elsősorban viselkedéséből lehet megállapítani: hangos, néha fájdalmasnak tűnő nyávogás, nyivákolás, földön-fetrengés, dörgölőzés, ami bepárzás után rögtön megszűnik.
A leírt tünetek alapján nem elsősorban antibiotikumokra lenne szükségük a teknőceinek. Hasonló tünetek leggyakrabban (pontosabban mindig!) Kalcium/D-vitamin anyagcserezavar/hiány miatt alakulnak ki és ezt injekciós készítményekkel lehet eredményesen kezelni, főleg ha időben szakemberhez kerül az állat. Ennek hiányában viszont szinte biztos pusztulásra van ítélve a teknőc.
Természetesen a legkönnyebben kézzel felnevelt papagájokat lehet megszelídíteni, illetve, ha elég fiatalon kerülnek hozzánk. A párban tartott madarak sokat foglalatoskodnak egymással és kevésbé igénylik az ember társaságát, közelségét, mintha egyedül lennének. Ezért hosszabb kicsit a kézhez szoktatás időszaka. Nem lehetetlen viszont! A lényeg a sok-sok türelem(!!), nyugalom és így szép lassan megszokják a gazda közelségét.