1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
T. Gazdi! Én az Advocate-et ajánlom. Biztosan jó 1-2 hónapig és megöli a bolhákat, így pusztulnak el. A közben kikelő új nemzedék amint a macskára ugrik szintén elpusztul. üdvözlettel: dr. Stark Róbert
A több macska közös élettérben tartását sok minden befolyásolja. A különféle konkurenciaharcok megelőzésének egyik leghatékonyabb módja az ivartalanítás. A szőrhullást ritkán okozza lelki ok - stressz ! Gyakoribb a táplálkozással vagy szőr- bőr betegséggel, allergiával összefüggő tünetek.
Mindenképpen el kelleni vinni állatorvoshoz, mert ugyan a túlnőtt fogakat otthon is le lehet csippenteni, de a kisett alsó fogak miatt muszáj lenne megvizsgálni a kisállatot. Persze, ha nem az egész törött le, hanem csak egy darab, néhány nap alatt visszanőhet, nem okoz kellemetlenséget a tengerimalacnak. Kísérjük figyelemmel a kérdéses fog növekedését, míg vissza nem nyeri eredeti hosszát. Ha emiatt nem tud megfelelően táplálkozni, a táplálékot apróbb darabokra vágva adjuk neki, szükség esetén átmenetileg pépes ételt is készíthetünk, arra törekedve, hogy minél hamarabb visszatérjünk a hagyományos étrendre. Orvoshoz akkor forduljunk, ha a törött fog felülete csipkézett (esetleg szúrós sarka van), a szemben levő metszőfog ferde, a tengerimalac étvágytalan, nem rág megfelelően, gyulladást vagy fertőzést észlelünk. A C-vitamin hiánya jelentősen rontja az egészséges fogak kialakulását, fejlődését, ezért a tengerimalac étrendje legyen C-vitaminban gazdag Túlnövés elkeerülése:Ha kedvencünk megfelelő mennyiségű szénát fogyaszt a nap során elkerülhető, hogy fogai túlnőjenek. Ha a metszőfogai lesznek hosszabbak a kelleténél, egy csipesszel (gyakorlatlanabbak esetében orvosi segítséggel) lehetőség van azok fájdalommentes megrövidítésére.
Kedves Nyuszigazdi! Sajnos előfordulhat nyulaknál is, hogy nem vemhesül. Azonban a nyulaknál nincs kifejezett ivari ciklus, azért mégis hatnak rájuk a környezeti hatások. (náluk a petesejt leválását a párzás idézi elő). Próbálkozz az őszi időjárás mellett még egyszer vagy kétszer. az is előfordulhat, hogy kivételesen "rossz" illetve egymással nem összeférhető bakokkal próbálkoztál. Igaz, hogy kicsi az esélye, de előfordulhat. Azonban arra figyelj, ha nincs párosodás és mégis elkezd a nyuszi fészket rakni, szőrt tépni. Előfordulhat, hogy álvemhes. Ez hormonprobléma miatt alakul ki, ami hátterében állhat annak is, hogy nem sikerül vemhesülnie. A sorozatos álvemhesség azonban méhgyulladást okozhat, tehát ilyenkor tanácsos orvoshoz fordulni. Ha sokszor egymás után észleled a jelenséget ( ilyenkor az állat pontosan úgy viselkedik, mint vemhesen, de nem lesznek utódok. Majd néhány hét múlva újra előjöhet a viselkedés). Ha kérdésed van nyugodtan keress meg. További Szép Napot Gabriella
A természetben a hím egyedek szinte életük végéig nemzőképesek.