1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
Üdvözlöm, Teknősöknek igen sokféle szembetegségük lehet. Hogy pontosan melyik, azt vizsgálattal lehet megállapítani. A sulfoptim kenőcs gyulladáscsökkentő hatású anyag, diagnózis nélkül értelmetlennek tartom a használatát. Érdemes lenne kideríteni, hogy mi konkrétan a betegsége a teknősnek, és aszerint kezelni. Ennek az első lépése az, hogy egy hüllőkhöz értő állatorvoshoz elviszi a teknőst, aki megvizsgálja, és felállítja diagnózist. Üdvözlettel Schütz Éva
A nyuszit könnyű megtanítani a szobatisztaságra, mert alapvetően szobatiszta állat. Ha nagy nyúltelepen tartjuk, akkor is egy helyre ürít. Így, ha először kiengedjük a nyuszit, várjuk meg, és figyeljük meg, hogy hova pisil. Akkor a kis tócsáját törölgessük fel, és oda, ahová rakta, oda tegyük az almos ládikáját. Tegyünk bele almot, (széna, forgács stb.) és tegyük bele a papír zsebkendőt, amivel feltakarítottuk a pisijét. Érezni fogja ott a saját szagát, és oda fog menni, pisilni. Figyelem!!! Macskaalmot nem szabad a nyuszi alá tenni. Mert ha megeszi, a gyomrában levő alomanyag összeáll a nedvesség hatására. A nyúl nem tud hányni, így ebből nagyon sokszor bélelzáródás jöhet létre, ami a nyuszi halálát okozhatja. (Hiába okos állatok, a nyulak így is ismerkednek a környezettel, tehát a szájukba kerülhet az alom). Persze lesznek balesetek. Ilyenkor résen kell lenni, ha a nyuszi pisilni készül, általában farolni kezd, és ha a fenekével egy biztos pontot ér, (például falat) akkor pisil. Így ha az ágyon ezt látod, akkor gyorsan a wc-be tedd be. Ha mégis máshová megy, akkor először tedd a wc-be, ha megint félre pisil, akkor utána zárd vissza a ketrecbe egy kis időre. És mond meg neki azért mert nem oda pisilt ahová kellett volna. Így a büntetés miatt már később nem fog máshová menni. Azonban legyél következetes.:) Ha ezt látjuk, tegyük bele az almos tálcájába őkelmét, és persze ha belepisil, dicsérjük meg nagyon. Olyan ez, mint a cicáknál, kutyáknál. Persze időbe telik, de 1-2 héten belül megtanítható erre. A bogyókat is oda fogja koncentrálni. Nyilván lesz olyan bogyó, amit elhagy, hiszen ez sajnos a nyuszi szokása, mert az anyák így jelölik a territóriumukat. Vagyis körbebogyózzák. Viszont erről is le lehet szoktatni, csak figyelni kell a nyuszira, és persze dicsérni nagyon sokat. :-) Azt azonban soha ne keverd össze. A még pici a nyuszi, akkor előfordulhat, hogy a játék hevében nem is veszi észre a pisilést. (hasonló, mikor a kiskutya örömében pisil). Ha pedig már ivarérett a bak hajlamos lehet fröcskölésre, ami szintén összekeverhető.
Néhány buborék még nem feltétlenül jelent habfészek építést, ugyanakkor a hímek nőstények viszont nőstények jelenléte nélkül is csinálhatnak ilyeneket, mitöbb a nőstények között is lehetnek fészeképítésbe kezdők. Ez a viselkedés magában nem utal sem a halaid ivarára sem arra, hogy ikrázás előtt milyen fészket fognak rakni.
Kedves Gazdi! Természetesen létezik "szelíd" megoldás is erre a problémára homeopátiás és egyéb természetes készítményekkel. Mivel ez a fajta betegség nem egy "egyszerű" torokgyulladás vagy hasmenés, ezért ahhoz, hogy az egyedileg legmegfelelőbb szer(eke)t tudjam kiválasztani kedvencének, a leírtaktól jóval több információra van szükségem: pl. mi javít, mi ront a cica állapotán, milyen egyéb betegségei vannak, milyen a lelki beállítottsága (félős, akaratos, stb.). Ilyen és ehhez hasonló kérdések megbeszélése után lehet csak hatásos homeopátiás szert adni a cicának. Szívesen segítek. Kérem hívjon időpont-egyeztetés végett (06/20-928-4425)! Üdvözlettel: Andrea
Az egyedüllét nem tartozik a legvalószínűbb okok közé, annál inkább lehet cukorbetegség vagy veseelégtelenség a sok vízivás oka,szuka kutyák estében méhgyulladás is.Egyszerű laboratóriumi vérvizsgálattal megállapítható az ok és annak mértéke.A beteg méhet el kell távolítani,a cukorbetegség és a veseelégtelenség nem gyógyítható de kezelhető gyógyszerekkel és gyógytáp etetésével.