1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
Kedves M.! Javasolom, hogy mihamarabb keressen fel egy állatorvost kedvencével. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor
Kedves Attila! Az Ön által leírt tünetek alapján nem lehet pontosan megmondani, hogy a cicánál mi a probléma. Ennyi idős korban egy macskánál már sokféle betegség előfordulhat. Javaslom, hogy alaposan vizsgáltassa ki a cicát, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Ha megvan a diagnózis, akkor Önnek kell majd eldöntenie, hogy a hagyományos, ún. akadémikus orvoslás módszerét választja kedvence gyógykezeléséhez, vagy valamely szelíd, alternatív terápiát is igénybe kíván venni. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Valószínűleg bélsárrekedése van. Sürgősen vigye állatorvoshoz.!
A hirtelen agresszívvá vált macskánál valóban gondolni kell a veszettségre. A két hetes megfigyelés emiatt nagyon fontos az ember érdekében! Keressenek számára egy jól zárható helyiséget, nem kell feltétlen ketrec. Nem tudom a baleset mikori, mekkora fájdalmai lehetnek a macskának, ami szintén okozhat agresszív viselkedést.
Mindenképpen vigye el állatorvoshoz, mert a leszakadt, de még ott lógó részt le kell onnan vágni, mert amíg ott van, állandóan irritálja a körömágyat, és addig nem is fog gyógyulni.