1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
Kedves Gazdi! A cica valószínűleg vagy rühös, vagy súlyos allergiája van. Az előbbit bőrkaparék vizsgálattal, az utóbbit vérből végezhető allergia vizsgálattal lehet diagnosztizáni. Ha megvan a diagnózis, akkor jövet a kezelés. Mindkettőre jól kidolgozott protokollok vanna, Tehát érdemes egy bőrgyógyász specialistát keresni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A légcső-gégehurut egy makacs betegség. Érdemes lenne antibiotikumot váltani, és kiegészítésképpen más (akár gyógynövényes) nyálkaoldó-köptető készítményt is adni. Ha viszont nem vagy nehezen múlik, gyakran kiújul a probléma, akkor altatásban át kellene tekinteni a szájüreget, mandulákat, gégét (endoszkóppal), esetleg mintát venni bakteriológiára és egy mellkasi röntgen felvételt készíteni, a komolyabb betegségek kizárása végett...
Attól függ, hogy mennyire lépett rá, teljes testsúllyal vagy megtartotta magát, ahogy érezte, hogy ott a cicó. Én biztosan elvinném az állatorvoshoz, hogy kizárhassunk minden problémát.
Megszúrhatta a száját vagy talán lenyelhetett a tüskéjéből, ami végzetes lehet, ha a bélbe került. Minél hamarabb el kellene vini kivizsgálásra.
Nyugodtan ossza szét a cicákon, nem lesz bajuk. Csak arányos legyen, mintha kg-ra osztaná el közöttük.