1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
Hullámos papagájok ritkán okoznak egymásnak komoly sérülést, ezért az összeengedést követően lesz elég ideje megfigyelni a madarak miként reagálnak egymás jelenlétére. A fiatal hím kalitjába kellene a tojót behelyezni, így kisebb torzsalkodás várható a revir védelme miatt. Amennyiben még mindig veszekednének a madarak, akkor tudomásul kell venni, hogy nem szimpatizálnak egymással, így nem tarthatók együtt.
Madárkertünkben egy északi és nyugati oldalról (uralkodó szélirány), valamint felülről fedett, kb. 3 m3-es kisvolierben tartunk kacagógerléket. Itt az elmúlt évek viszonylag enyhe teleit károsodás nélkül, jól viselték. Kis ketrecben, mozgáslehetőség, védőodú nélkül nem javasolt a szabadban való teleltetésük
Azt, hogy egy fajtatisztának mondott (eladott) kutya valóban annak a fajtának az egyede-e, amelynek mondják, csak nagyon nehezen dönthető el, és ehhez komoly fajtaismeret és szakértelem szükséges. Erre leginkább csak az adott fajta küllembírói képesek. Ha mindenképpen tudni akarja, hogy a kutyája tényleg bishon bolognese-e, nem tud más tenni, mint megkeres egy ilyen fajtákat bíráló szakembert (abban, hogy ilyet találjon, a MEOE-nál bizonyára segítenek majd önnek). A küldött képek alapján a személyes véleményem azonban az, hogy ez a kutya "simán" lehet bichon bolognese. Legfeljebb nem a fajtájának a legszebb, legsikerültebb példánya. Azt azonban nem árt tudni, hogy minden fajta esetében születnek olyan kölykök is, amelyek ún. mínusz variánsok, és nagyon messze vannak kinézetre az ideálisnak tartott díjnyertesektől. Ettől azonban még ugyanúgy lehet szeretni őket! Mert mit fog Ön tenni, ha kiderül, hogy a kutyája mégsem az, aminek mondták? Visszaadja? Kidobja? Ugye, ez meg sem fordult a fejében!
Ha szobamacska, tehát keveset mozog, vagy amúgyis lustább, akkor marad a táplálék mennyiségének és minőségének a megváltoztatása. Azaz csökkenteni a mennyiségét, kisebb energia és zsírtartalmú tápot kellene adni neki. Erre léteznek speciális diétás tápok is. Ivartalanított állatoknál ez egyébként gyakori probléma.
Valószínű telelés céljából választotta a gyík a pincét, ahol biztonságban és nyugalomban átvészelheti a telet. Feltehetőleg megfogni is azért sikerült, mert már le volt lassulva. Fontos tudni, hogy Magyarországon minden hazai kétéltű és hüllő védett. Fogságban tartani nem szabad. Nem tudom milyen a hőmérséklet a pincében, de a legjobb lenne visszatenni a gyíkot oda, ahol találta (valamint tavasszal figyelni, hogy ki tud-e jutni a szabadba). Tartásuk nem minden esetben egyszerű, főleg ha nincs tapasztalata hüllők tartásával kapcsolatban. Megfelelő terráriumban (24-26C, búvóhely, ivóvíz, UV fény, ágak ) különféle élő, apró ízeltlábuakat fogyasztanak (pl. szöcskék, tücskök, bogarak, legyek, lárvák, lisztkukac, stb.) Fontos odafigyelni, hogy megfelelő vitamin- és ásványianyagkiegészítést is kapjon az eleséggel.