1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
A műtétek kb. 12 órás koplalás előzi meg. Az operáció után az állat hazavihető amint elkezd ébredni és az alapreflexek visszatérnek (ezt mi állatorvosok döntjük el). A műtét után 1-2 napig szükség lehet fájdalomcsillapításra, fontos továbbá a műtéti seb védelme (gallér, ruha stb.). A varratokat 14 nappal a műtét után távolítjuk el.
Mert örül a szabadságnak! Mert menekülni akar arról a helyről, ahol ketrecben tartják. (Ma már a modern és színvonalas állatkertekben is háttérbe szorul a "ketrecben tartás" !)
Sajnos túl kevés az információ a kutyusról, hogy korrekt segítséget tudjak nyújtani. Az indokolatlan agressziónak számtalan oka lehet, fájdalomtünet, neurózis, hipertónia, kóros személyiségzavar, latens epilepszia. A pontos diagnózis felállításhoz első lépésben a belgyógyászati betegségeket kell kizárni , valamint a személyiség szerkezet pontos meghatározását, kóros vagy normál. Fokozódnak az agresszív megnyilvánulások vagy stagnálnak.,a kóros magatartás provokáló körülményeit. Ezen ismeretek hiányában, csak azt látom hogy nagyon rossz irányba mennek a dolgok, hiszen egy 1,5 éves kutyának még érésben van az idegrendszere, gyorsan kéne közbelépni gyógyszeresen.
A leírása alapján valószínűleg valóban allergiás hátterű bőrtünetekről van szó, emellett szól az is hogy a bőrtünetek javulásával, a kötőhártya gyulladás is gyógyult. Ha valóban meg akarjuk tudni hogy mire allergiás a kutya, magyar illetve német laboratórium ezt vérből meg tudja mondani. Mivel az állatorvosa csikehús allergiára gyanakodott, ezért bárányos tápra állította át ez önmagában is a helyes diagnózis mellett szól. Mivel a fajta hajlamos többféle allergén okozta bőrbetegségre a tenyésztésbe állítás és a kutyus gyógyulása érdekében érdemes lenne a vérvizsgálatot elvégeztetni. Az allergia nem öröklődik csak az allergiára való hajlam, és az sem biztos hogy az utódai ezt örökölni fogják, emiatt nyugodtan tenyésztésbe lehet állítani. Az allergiás bőrtünetek kialakulásához, minden esetben többször kell az allergénnel találkozni az immunrendszernek és ezt követően jelentkeznek a tüntetek.Véleményem szerint azt a tápot kell eteni ami mellett nem vakaródzik, akármennyibe kerül.
Nagyon szokatlan 8 éves korban a szopornyica ilyen gyors lefolyása, pláne ha az oltásait időben meg is kapta a kutya. Ilyen rapid lefolyással csak a néhány hónapos oltatlan kutyákban szoktunk találkozni, de a zömük 1 héten belül meggyógyul.Nem tudom hogy csak a gennyes légúti gyulladás tüneteit mutatta a kutya vagy epilepsziás rohamai is voltak -e, mert akkor old dog encephalitisről beszélünk, több éves oltott kutyákon szokott jelentkezni ha évekkel ezelőtt már találkozott a vírussal. Nem tudom volt-e vérvizsgálat, vagy kötőhártya lenyomati készítmény készült-e a szopornyica igazolására, mert enélkül csak a feltételezések maradnak. Sajnos ebben a H1N1-es világban erre is gondolni kell ilyenkor. Macskán és görényen már igazolták a vírus jelenlétét az USA-ban. Én biztosan kértem volna a patológiai vizsgálatot a szopornyica igazolására, vagy kizárására. A betegséget csak akkor kaphatja el egy ilyen korú kutya oltások mellett is , ha valamilyen idült társbetegség nagyon legyengíti a immunrendszerét, de ennek a tünetei is jelentkeztek volna, az elhullás előtt.