1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
A vitamincseppek legfeljebb a madár immunrendszerét erősítik, így jobban ellenáll a betegségeknek. A leírtak alapján mechanikai sérülés történhetett, vagy a szarurétegben élősködő atkák okoznak elváltozást. Előbbit antibiotikummal, gyulladáscsökkentőkkel, utóbbit lokális kezeléssel (pl. paraffin borogatás), élősködő irtó készítménnyel (pl. ivermectin spot on), illetve a kettő kombinációjával lehet eredményesen kezelni.
Yorkiknál meglehetősen gyakori, hogy a tejfogak nem hullanak ki, mire a maradó fogak kihasadnak. Jellemzően a szemfogak szoktak duplázódni, de nemritkán a metszőfogak is duplázódhatnak. Általában azt lehet mondani, hogy ilyen esetben a tejfogakat ajánlott eltávolítani, mert különben a maradó fogsor rendellenes állását eredményezheti (elnyomja azt). Fogváltás idején a "szájszag" intenzívebb, a megszokottól eltérő lehet. Ezért azt javaslom, hogy keressék fel a kezelő állatorvosukat. Tekintettel arra, hogy a tej szemfogak eltávolítása meglehetősen körülményes, finom, precíziós beavatkozást igényel, mivel a fog nagyobbik része az állcsontban van, a fogak eltávolításának állatorvosi költsége 3-5 ezer Ft is lehet darabonként. A metszőfogak eltávolítása lényegesen alacsonyabb költséggel jár. Ehhez jön még az altatás költsége. Ez utóbbi az altatás módjától, az altatószer fajtájától és mennyiségétől függően további 3-5 ezer Ft-ot jelenthet.
Azt javaslom, hogy az Interneten keresse meg a macskatartók valamelyik egyesületét, amelyek szabályzatuk szerint esetleg adhatnak úgynevezett "B" törzskönyvet, és az állat külleme alapján dönthetik el, hogy törzskönyvezhető-e.
Elég rejtélyesnek hangzik, amit írt. Lennének ötleteim, de így ez csak találgatás lenne. Talán érdemes lenne elvinni állatorvoshoz, aki a vizsgálat és a tapasztaltak alapján tudna valami kézzelfoghatóbbat mondani.
Kérdés, hogy a a folyadék mi volt, és honnan távolította el? Genny, ízületi folyadék, vér, stb. mind lehet, és persze az sem mindegy, hogy az ízületből (melyikből?), nyálkatömlőből, vagy máshonnan távolította -e el a azt a bizonyos folyadékot, számtalan eset lehetséges. Ennyi információ alapján csak azt mondhatom, hogy tudni kéne a válasz a fenti kérdésekre, és ettől függően röntgenvizsgálat, ultrahangos vizsgálat, laborvizsgálat a valószínű következő lépés a megfelelő kezelési terv felállításához. ennél pontosabb tippelésre az ismert információl alapján nem lehet vállakozni, számos variáció elképzelhető.