1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
AZONNAL vidd állatorvoshoz a kutyádat! Minél előbb, annál jobb. (Ha lehet, még a karácsonyi ünnepek előtt tedd ezt meg, mert amikor már mindenhol csak ügyeletet találsz, nehezebb lesz ezt megtenni.)
Többféle bőrbetegség is okozhat gombás elváltozásokhoz hasonló tüneteket. Ezért célszerű először megbizonyosodni a tünetek okáról, ehhez állatorvost kell hívni, aki megvizsgálja a lovat, és szükség esetén mintát is vesz, azt laborba küldi. Amennyiben valóban gomba van a háttérben, kiváló készítmények állnak rendelkezésre, mint a helyi, mint az injekciós kezeléshez. Ha a labor a tüneteket okozó gombát is pontosabban meghatározza, még könnyebb a megfelelő készítményt, illetve kezelési módot megtalálni.
A csipkelődőssé válás oka valószínűleg hormonális eredetű. A kamaszkorú madárka talán a családban elfoglalt rangsorban kíván előrébb jutni. Amennyiben kesztyűvel nyúlna hozzá, a hullámos talán rájön, hogy a csípése nem hozza meg az általa kívánt reakciót, és abbahagyja kellemetlen szokását.
Az itt leírt gyógykezelés a kamilla és a rózsaméz gyulladásgátló és antiszeptikus hatásánál fogva gyulladásos eredetű emlőduzzanat esetén lehetett hatékony, daganatos elváltozás esetén nem, vagy alig észrevehető javulást okozott volna.
Ha nagyon koszos, és nem tudja magát letisztogatni, meg lehet fürdetni langyos vízzel, szükség esetén babasamponnal. Csak akkor tegyék újra, ki ha már teljesen megszáradt. Addig törölközőbe szárítgassák bent a meleg lakásban. A szem körüli váladéknak több oka lehet, pl.: begyulladt kicsit a kötőhártyája, a könnycsatornája eltömődött, stb... Amint lehetősége van rá mutassa meg állatorvosnak, addig is langyos kamillás vízzel törölje le a váladékot a nyuszi szeméről. És Kellemes Ünnepeke és Boldog Újévet kívánok!