1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek hátterében különféle okok állhatnak. A leírása alapján fokozatosan vált akaratossá és öntörvényűvé a kutyus. A nagyon megvadult kifejezés nem tudom, mit takar. A kutyán látott tünetek hátterében állhat fájdalom, vagy a központi idegrendszeri megbetegedése. Mindenképpen belgyógyászati vizsgálattal és vérvétellel kéne kezdeni a kivizsgálást, majd ezen leletek birtokában tudjuk kizárni, vagy megerősíteni a pszichés hátterű megbetegedéseket, vagy agyi eredetű organikus neurológiai folyamatokat. Üdvözlettel: Kiss Gabriella
A leírtak alapján én is arra gyanakszom, hogy tüzelő szuka lehet a környéken. Célszerű volna "körbenézni", hogy valóban van-e az utcában. Ha viszont nincs ivarzó nőstény a közelben és a panaszok továbbra is kitartanak, állatorvosi vizsgálatra lenne szükség. Üdvözlettel: Zsömböly Miklós
A kutyák fedőszőrszálai normál esetben is 3 hetente fokozatosan lecserélődnek (nem egyszerre, mert akkor néha kopasz lenne a kutya), a tavaszi és téli szőrváltásnál az aljszőr is beszáll a buliba, így sokkal több szőr hullik a kutyusból. Ha a kutyus lakásban lakik, akkor a helyzet még nehezebb, hiszen akkor a kutya nincs kitéve a környezeti tényezőknek, így nem is alkalmazkodik a szőrváltás az évszakokhoz, vagyis hullik amikor csak lehet. NYÍRÁS: NEM! Sok ilyen pici szőrű kutya nyírás után nagyon viszketni kezd, amíg meg nem nő a szőre, ami nektek és neki is borzasztó élmény. Másrészről nem megoldás, mert legfeljebb kisebb szőrszál hullik ki ugyanígy, mert a nyírás nem szedi ki az elhalt (megérett) szőrt, csak a többivel együtt lekaszálja. Az eredmény: ugyanannyi, csak rövidebb kihullott szőr lesz a lakásban. Megoldás: Sok jó eszköz található a piacon, de kritikusnak kell lenni, nem minden jó, ami annak látszik. Használhattok szőrkiszedő kesztyűt, de inkább gumi marokkefét (gumidörzsi), vagy fordulhattok komolyabb aljszőr kiszedő eszközökhöz is, mint koat-king (óvatosan a használatával, mert kampós, és vághat!), trimmelő kések (nem trimmelő, hanem fésű funkcióban használva), vagy az én nagy kedvencem a de-shedder vagy furminator. Ez utóbbi kicsit drága, de megéri (kedvenc kombim: trimmelő + de-shedder)! A rövid szőrt is sok munka rendben tartani, ha szobakutyáról van szó. (Nekem labim van bent, és rengeteget kell fésülni, hogy ne fürödjünk az ő bundijában.) Vagy még egy megoldás: a kutyakozmetikus rendszeres látogatása. Csatolok ide egy képet arról, milyen az, ha az előbb felsorolt eszközökkel jól dolgoztok. A szőr, ami kiszedhető egy rövid szőrű cicából (ő az én cicám, kutyás szőrkiszedős képem sajna nincs, de hasonlóan néz ki) Most már tudjátok, mit kell tenni, úgyhogy munkára fel! Üdv: Fehér Adrienn
A tüsszögést több ok is kiválthatja. - Idegen test beszippantása, ilyenkor az állatnak szűnni nem akaró tüsszögési ingere van egészen addig amíg az idegen test el nem távozik az orrjáratból. Ezután a tüsszögés hirtelen megszűnik. - Allergiás gyulladás, ami esetén a tüsszögés rohamokban jelentkezik, általában a kötőhártyák is kipirultak és nem jár lázzal. A kiváltó ok megszűnte után elmúlik. - Bakteriális vagy vírusfertőzés esetén láz, bágyadtság lép fel, a váladék hurutos vagy gennyes lehet. Gyógyítása állatorvosi feladat. Javaslom, hogy keressen fel egy kisállat orvost!
A szőrminőség változása összefügghet az éppen várható ivaréréssel is, de lehet takarmányozási eredetű, például allergiás reakció következménye is. Gyakran okoz ilyet elsősorban kijáró macskáknál a fenyőgyanta.