1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
Természetesen lehet ivartalanítani, csak nagyobb a műtét kockázata, mint egy fiatal cica esetében. Javaslom konzultáljon állatorvosával, mert a fogamzásgátlásnak más módja is van, és a cica korára való tekintettel célszerű lenne kerülni az altatásból eredő kockázatot.
Sajnos, az esetére nem tudok u.n. "rövid utas" megoldást javasolni. Mielőtt bármilyen gyógyszeres próbálkozásba kezdene, gondolja át a a cicája táplálását, tartási körülményeit, ellenőrizze, nem fertőzött-e bolhákkal, és állatorvossal üríttesse ki a végbélmirigyeit.
Elképzelhető a leucosisos háttér. Én egy teljes vérlabor- és szerológiai vizsgálatot (FeLV, FIV, FIP) javasolnék, és ha lehetséges egy nyirokcsomó citológiát, hogy pontosan lássuk milyen betegséggel állunk szemben...
A jól elvégzett császármetszés nincs hatással a petefészek nemi -, hormonális működésére. Ultrahanggal nem detektálható a sérülés pontosan, de a petefészken lévő daganatok, cysták kimutatására alkalmas, ebben segíthet a vér hormonszint vizsgálata is. Több mint 1 év már elég sok idő, felesleges tovább várni. Forduljon orvosához.
T. Gazda! Kecskénél nem ritka a vemhességi toxikózis, erre utalhat , ha a kecske bágyadt, sokat fekszik, imbolyogva jár, dülöngél. Ha ilyen tünetek nem jelentkeznek akkor inkább a nagy -, vagy sok vehem miatt fekszik sokat. A közelgő ellésre a tőgyödéma utal. Üdvözlettel: dr. s.r.